YIP06156

Przedstawiamy komentarz szkoleniowca hokeistów „Szarotek” po wygranym 3:2 meczu ligowym z JKH Jastrzębie

Drużyna z dnia na dzień wygląda lepiej. Zawodnicy pracują i walczą na lodzie. Nie mogę mieć do nich w tym względzie żadnych pretensji. Dwie pierwsze tercji graliśmy świetnie. W drugiej najlepiej oddaje to liczba strzałów: 22 do 7 na naszą korzyść. W trzeciej tercji dominował przeciwnik. Znów niepotrzebne kary wprowadziły nerwowość w nasze poczynania. Najważniejsze, że możemy cieszyć się ze zwycięstwa.

Cieszy postawa młodych zawodników, którzy dostają dużo czasu na lodzie i nie zawodzą. Chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy podobnie jaka my, bardzo przeżywają nasze mecze. Mam nadzieję, że szybko wrócą na trybuny. Fabian Kapica nie zagrał może bardzo dobrze, ale pokazał że w niczym nie jest gorszy od zawodnika z Łotwy, którego już z nami nie ma.

Potrzebujemy wzmocnień. To na pewno. Najlepiej jakby dołączyła do nas dwójka obrońców i dwójka napastników. Nie jest jednak łatwo w takiej sytuacji jak jest teraz w związku z koronawirusem, znaleźć wartościowych zawodników. Jest z tym wiele problemów. Część w ogóle nie bierze pod uwagę przyjazdu do Polski, z innymi nie możemy dogadać się finansowo. Cały czas jednak pracujemy w tym kierunku.