uniapodd

Hokej. Bez punktów wracają z Oświęcimia hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ. „Szarotki” uległy gospodarzom 3:4

- Zagraliśmy najlepszy mecz jak do tej pory. Podziękowałem za to chłopakom i powiedziałem, że jeżeli tak będziemy grać, to zwycięstwa przyjdą – powiedział po spotkaniu trener „Szarotek” Andriej Gusow.

Początek wymarzony dla Podhala, które po 13 minutach prowadziło 2:0. W 6 min podczas gry w liczebnej przewadze „Szarotek” wynik meczu otworzył Alan Łyszczarczyk. W 13 min podwyższył - po kontrataku - Kacper Guzik. 15 sekund po drugim golu dla Podhala, trafili oświęcimianie, konkretnie Teddy Da Costa, po ładnej wymianie podań z Daniłem Oriechinem i Patrykiem Noworytą. Wynik 1:2 utrzymał się do końca pierwszej tercji.

W drugiej gole – konkretnie dwa - zdobyli tylko oświęcimianie, mimo że sytuacje były z obu stron. W 26 min wyrównał Luka Kalan, a w 30 min przy liczebnej przewadze oświęcimian, prowadzenie dał im Martin Przygodzki, który zmienił tor lotu krążka po strzale Ryana Glena. „Szarotkom” brakowało szczęścia, ale i precyzji. M.in. Guzik trafił w słupek, a świetnych okazji niewykorzystali Emil Svec (dwukrotnie) i Jakub Worwa.

Trzecia tercja zaczęła się od gola numer cztery dla oświęcimian, którzy ponownie skorzystali z przewagi jednego zawodnika. Do bramki Podhala trafił z najbliższej odległości Sebastian Kowalówka.

„Szarotki” nie dały za wygraną i w kolejnych minutach, zaatakowały oświęcimian. Efektem przewagi nowotarżan był gol kontaktowy z 52 min Emila Sveca, który dołożył łopatkę kija do podania Mateusza Bepierszcza. W końcówce ataki Podhala rosły na sile, ale wynik już zmianie nie uległ. Powodzenia nie przyniósł m.in. manewr z wycofaniem bramkarza na jaki trener nowotarżan zdecydował się na minutę i 55 sekund przed końcem. Świetnej sytuacji w tym okresie nie wykorzystał Alexander Pettersson, który zbyt długo czekał z oddaniem strzału i bramkarz Unii zdążył z interwencją.

- W wielu momentach tego spotkania byliśmy lepszym zespołem od Unii. Zaważyła nasza nieskuteczność. Jestem zadowolony z gry i z charakteru jaki pokazaliśmy w tym spotkaniu – podsumował opiekun „Szarotek”.

Re Plast Unia Oświęcim – KH Tauron Podhale Nowy Targ 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Bramki: 0:1 Łyszczarczyk (Pettersson) 6, 0:2 Guzik 13, 1:2 Da Costa (Oriechin, P. NoworytaA) 14, 2:2 Kalan (Pretnar, Koblar) 26, 3:2 Przygodzki (Glenn, Trandin) 30, 4:2 S. Kowalówka (Kalan, Pretnar) 42, 4:3 Svec (Tomasik, Vachovec) 52.

Unia: Saunders – Zaťko, Pretnar, Koblar, Kalan, Helenius – Glenn, Luža; Sherbatov, Trandin, Przygodzki – Bezuška, P. Noworyta, Da Costa, Kowalówka, Oriechin oraz M. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Garszyn.

Podhale: Odrobny – Birznis, Chaloupka, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Sulka, Gajor, Guzik, Rancevs, Ankudinow – Worwa, Słowakiewicz, Bochnak.

Kary: 6-8 min.