IMG 6034

PIŁKA NOŻNA. W 9 kolejce spotkań grupy wschodniej IV ligi uwaga kibiców skupiała się na meczu w Maniowach gdzie doszło do derbowego spotkania niepokonanych we wcześniejszych spotkaniach drużyn Lubania i Wierchów Rabka. Skończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie po dwie dogodne do zdobycia goli sytuacje. W 17 min Ciećko uderzał z rogu „piątki” i Świerad instynktownie odbił piłkę nogą. W 25 min indywidualna szarża Da Silvy zakończyła się strzałem w słupek. W 36 min po rzucie rożnym Górecki miał dużo miejsca i czasu na 7 metrze, ale chybił uderzając piłkę głową. W 40 min Otręba wpadł w pole karne, strzelił ale zbyt słabo by zaskoczyć dobrze ustawionego w bramce Lubania Świerada.

IMG 6098

W drugiej połowie to goście pierwsi mieli okazję. Po indywidualnej akcji Michała Banika i jego strzale, Świerad z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 58 min Pazurkiewicz przedarł się w pole karne, ale uderzył fatalnie. W 65 min po drugiej stronie boiska nieznacznie pomylił się z 18 metra Noworolnik. W 77 min Lubań miał rzut wolny z linii pola karnego, ale Simon Offfei trafił tylko w mur. 5 minut później mieliśmy niemal kopie tej sytuacji pod drugą bramką. Uderzał Łukasz Dudzik, ale przestrzelił. Po chwili Mateusz Otręba zdecydował się uderzać z 20 metra i był bardzo bliski szczęścia. W odpowiedzi próbował z dystansu Offfei, ale czujny w bramce Wierchów był Vasyl Zhuk.

- Zgodzę się, że wynik sprawiedliwy. Jedni i drudzy mieli swoje szanse, ale brakowało finalizacji. Myślę, że mimo że bramki nie padły, to stworzyliśmy niezłe widowisko i licznie zebrani kibice chyba nie mają powodów do narzekań. Szanujemy ten punkt – ocenił grający trener Wierchów, Sebastian Świerzbiński

- Nie jesteśmy zadowoleni do końca z tego meczu. Nie graliśmy tego co potrafimy. Chcieliśmy bardzo wygrać, stąd czujemy duże rozczarowanie tym remisem. Na pewno jednak nie będziemy tego meczu rozpamiętywać. Liga toczy się dalej – podsumował szkoleniowiec Lubania, Grzegorz Hajnos.

Lubań Maniowy – Wierchy Rabka 0:0

Lubań: Świerad – Augustyn, Górecki, Szeliga – Pluta (52 Zawiślan), Jandura (73 Offfei ŻK), Sydorczuk, M. Sikora (82 Hagowski) – Da Silva, Kasperczyk (15 Noworolnik), P. Duda (68 D. Duda)

Wierchy: Zhuk – Derek (10 Luberda, 55 Pazurkiewicz), Jędrzejowski, Świerzbiński, Uchroński – Czubin ŻK, Dudek (46 Myrda), Zubek ŻK, Banik, Ciećko (46 Dudzik ŻK) – Otręba.

IMG 6093

bt wierchy rabka 750x200 1