podhalestocznio

HOKEJ. Pierwsze w sezonie zwycięstwo za 3 punkty zapisali na swoim koncie gracze Tauron Podhala Nowy Targ. „Szarotki”  wygrały 6:2 wyjazdowe starcie ze Stoczniowcem Gdańsk.

W pierwszej tercji inicjatywa należała do Podhala, ale ta część spotkania zakończyła się wynikiem remisowym 1:1. W 7 min „Szarotki” objęły prowadzenie, po ładnej, składnej akcji pierwszej formacji. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Bepierszcz. Wyrównał 37 sekund przed końcem pierwszej odsłony – Kacper Mocarski, wykorzystując podwójną liczebną przewagę gospodarzy.

W drugiej tercji to „Szarotki”” wykorzystały grę 5 na 3 i w 28 min ponownie na listę strzelców wpisał się  Bepierszcz. To było jedyne trafienie w tej części spotkania, mimo że upłynęła ona pod znakiem serii kar z obydwu stron. Skuteczność obu drużyn, pozostawiała jednak wiele do życzenia.

W 4 minucie trzeciej tercji ponownie był remis. Gola przypisano Filipowi Peście, ale tak naprawdę było to samobójcze trafienie Macieja Sulki. To od kija kapitana Podhala krążek odbił się i wpadł za plecy zdezorientowanego Przemysława Odrobnego. „Szarotki” odzyskały prowadzenie w 49 min, po tym jak indywidualny błąd Gilbert Leśniaka, wykorzystał Lauris Rancevs. W 54 min prowadzenie gości, efektowym uderzeniem spod niebieskiej linii podwyższył Michal Vachovec, który także w 59 min pokonał - po świetym podaniu Sveca -  Michała Kielera. Wygraną górali przypieczętował 6 sekund przed końcem Richard Birznis.

GKH Stoczniowiec Gdańsk – KH Tauron Podhale Nowy Targ 2:6 (1:1, 0:1, 0:4)

Bramki: 0:1 Bepierszcz (Vachovec, Svec) 7, 1:1 Mocarski (Rompkowski, Vitek) 20, 1:2 Bepierszcz (Svec, Chaloupka) 28, 2:2 Pesta (Lehman, Zając) 44, 2:3 Rancevs (Ankudinov) 49, 2:4 Vchovec (Wsół, Słowakiewicz) 54, 2:5 Vchovec (Svec) 59, 2:6 Birznis (Rancevs, Ankudinov) 60.

Podhale: Odrobny – Birznis, Chaloupka, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Sulka, P. Wsół, Worwa, Gajor, Słowakiewicz.

Kary: 18 min (w tym 10 min dla Maciejewskiego niesportowe zachowanie) – 14 min