aasarii

PIŁKA NOŻNA. W pierwszym niedzielnym meczu ligi okręgowej piłkarze Huragan Waksmund – w barwach których oficjalny debiut zaliczył Emmanuel Sarki – pokonali na własnym stadionie Granit Czarna Góra. O wygranej gospodarzy zadecydowała druga połowa, w której obraz gry w porównaniu z pierwszą, uległ całkowitej zmianie.

Do przerwy to Granit prowadził 0:1. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Jako pierwszy trafił właśnie Sarki. Potem co prawda znów to przyjezdni cieszyli się z gola, ale kolejne minuty to już duża dominacja Huraganu, która znalazła przełożenie na wynik.

Przyjezdni od 76 minuty grali w liczebnym osłabieniu, po tym jak w konsekwencji drugiej żółtek kartki, plac gry opuścił Józef Milon.

Huragan Waksmund – Granit Czarna Góra 5:2 (0:1)

Bramki: 0:1 A. Gogola 11, 1:1 Sarki 47, 1:2 M. Sarna 53, 2:2 Byrnas 55 z karnego, 3:2 Urban 63, 4:2 Kolasa 72, 5:2 Kolasa 90.

Huragan: Byrnas – B. Mroszczak, J. Mroszczak (80 J. Waksmundzki), Mlak, Kamiński ŻK (86 Bachul) – Sarki ŻK (88 Niverton), Antolak ŻK, Grzechynka, Zagata (56 Bednarczyk ŻK) – Kolasa, Urban (74 Szeliga).

Granit: Łukaszczyk – Dzierżęga, K. Kiernoziak, J. Milon ŻK, ŻK, CZK 77, M. Sarna – S. Kiernoziak, Sołtys ŻK, Waksmański, Bigos, A. Gogola – Gryglak.

Sędziował Roman Baran.

Jak padły bramki ?

0:1 11 min – A. Gogola skutecznie dobija strzał M. Sarny.

1:1 47 min – Urban zagrał w pole karne do Sarkiego, który mocno i precyzyjnie trafił po ziemi w dalszy róg bramki.

1:2 53 min – Sz. Kiernoziak z linii końcowej zagrał na 20 metr przed bramkę do M. Sarny, a ten huknął nie do obrony.

2:2 55 min – Łukaszczyk w polu karnym sfaulował Zagatę, a Byrnas pewnie wykorzystał rzut karny.

3:2 63 min – świetna trójkowa akcja Kolasa – Grzechynka - Urban i ostatni z wymienionych wpisuje się na listę strzelców

4:2 72 min – dogranie Bednarczyka z prawej storni trafia do Kolasy, który ze spokojem kieruje piłkę do bramki.

5:2 90 min – indywidualna akcja Kolasy i jego druga bramka w meczu.