podhalesprngsza

W swoim pierwszym meczu sparingowym przed rozpoczynającym się już 11 września sezonie ligowym, hokeiści Podhala Nowy Targ wygrali w Sosnowcu z Zagłębiem. To było pierwsze spotkanie „Szarotek” od 4 marca i pierwsze pod wodzą trenera Andrieja Gusowa.

Białoruski szkoleniowiec miał do dyspozycji cztery pełne formacje, mimo że nie mógł jeszcze skorzystać z usług  5 zawodników, którzy wciąż przebywają na kwarantannie.

Mecz zaczął się od sytuacji dla Zagłębia, ale Przemysław Odrobny wygrał pojedynek jeden na jeden z Jakubem Blanikiem. Parę chwil później to „Szarotki” objęły prowadzenie. Z błędu Daniła Kukilova skorzystał Kacper Guzik. Kolejne efekty, rosnącej z każdą minutą dominacji Podhala, przyszły w 16 min. Podczas liczebnej przewagi, na 2:0 podwyższył - po indywidualnej akcji - Bartłomiej Naupeuer.

W drugiej tercji dalej to do Podhala należała inicjatywa. W tej części gry nowotarżanie zdobyli jednego gola. W 36 min po niefortunnej interwencji bramkarza Zagłębia, na listę strzelców wpisał się Dominik Szlembarski.

Ostatnie 20 minut bezbramkowe.

Zagłębie Sosnowiec – KH Podhale Nowy Targ 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Bramki dla Podhala: Guzik 7, Neupauer 15, Szlembarski 35,

Podhale: Odrobny – Birznis, Chaloupka, Pettersson, Neupauer, Ankudinow – Żurawski, Sulka, Słowakiewicz, Rancevs, Guzik – Szlembarski, Tomasik, Bochnak, Vachovec, Bepierszcz – Wikar, Kamieniecki, Plewa, F. Kapica, B. Wsół.