VachovecBochnak 750x350

Czeski środkowy Michal Vachovec podpisał kontrakt z KH Podhale. O miejsce w składzie "Szarotek" powalczy także 20 letni Ernest Bochnak. 

Vachovec to wychowanek HC Karlovy Vary urodzony w 1992 r. i był w ostatnich latach czołowym zawodnikiem Comarch Cracovii, w której występował od sezonu 2018/2019. Dał się poznać jako zawodników, który nie unika twardy i dobrze radzi sobie na wznowieniach. W barwach klubu z Krakowa zagrał w 89 meczach, w których zdobył 36 goli i 55 asyst, co łącznie w punktacji kanadyjskiej daje to 91 punktów.

Warto zauważyć, że czeski środkowy zanim zadebiutował w PHL występował wyłącznie w Czechach. Najwięcej ligowych spotkań rozegrał w tamtejszej Extralidze (łącznie 288) gromadząc na swoim koncie 28 bramek i 34 asysty. Był również reprezentantem Czech U16, U17, U18 i U20. Ponadto może może pochwalić się znakomitymi warunkami fizycznymi (191 cm, 91 kg).

Drugim zawodnikiem, który pojawi się w drużynie Podhala jest Ernest Bochnak. 20 letni wychowanek Podhala powalczy o angaż w pierwszej drużynie. Dotychczas utalentowany napastnik grał w Czechach w drużynach HC Poruba, AZ Havirov, HC Vitkovice i HC Koprivnice. Zaliczył również występy w Finlandii w TUTO Hockey U18 i U20. Natomiast na taflach PHL rozegrał 5 meczów w ciągu ostatnich 2 sezonów w ramach Kadry PZHL U23.

Aktualny skład Podhala:
Bramkarze: Przemysław Odrobny, Paweł Bizub.
Obrońcy: Petr Chaloupka, Damian Tomasik, Robert Mrugała, Maciej Sulka, Patryk Wsół, Adrian Gajor, Ričards Birziņš.
Napastnicy: Bartłomiej Neupauer, Kasper Bryniczka, Mateusz Bepierszcz, Jakub Worwa, Adrian Słowakiewicz, Fabian Kapica, Alexander Pettersson, Emil Švec, Andrei Ankudinov, Lauris Rancevs, Michal Vachovec, Ernest Bochnak.

źródło: podhalenowytarg.pl