800x600 q80 1578072906 50

Słoweniec Anze Lanisek po raz pierwszy w swojej karierze wygrał konkurs Pucharu Świata. Tuż za nim dwóch Niemców: Karl Geiger i Markus Eisenbichler. Tradycyjnie już awans uzyskało jedynie dwóch Polaków do drugiej serii.

Ryoyu Kobayashi został wykluczony z niedzielnego konkursu skoków w Ruce. Niestety Japończyk miał pecha - uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Skoczek jest w świetnej formie, o czym świadczy wczorajsza wygrana. 

Piotr Żyła tym razem nie miał problemów z lądowaniem. Zaliczył naprawdę dobry skok na 140 m, który dał mu 9. pozycję i awans do dalszej części rywalizacji. Jakub Wolny pofrunął 130 m i zajął 28. miejsce. To tyle z dobrych wieści. Kamil Stoch i jego 121,5 rozwiało wszelkie wątpliwości. Zajął dalekie 41. miejsce. Za nim Aleksander Zniszczoł (125 m). Najgorzej wypadł Dawid Kubacki. Niestety kolejny nieudany występ (125,5 m) i finalnie skończył na 44. Miał problemy przy lądowaniu, odjęte aż 5 pkt za wiatr.

W drugiej serii tradycyjnie już trzymaliśmy kciuki za dwóch naszych. Jakub Wolny uzyskał 132 m. Tym razem miał mocniejszy wiatr pod narty. Dobre noty za styl. Skoczek zadowolony ze swojego skoku. Kolej na Piotra Żyłę. Mocny wiatr wiejący z tylu skoczni i biało-czerwony nie poradził sobie z trudnymi warunkami. 112 m to zdecydowanie za mało. Pierwsza seria rozbudziła nadzieję na wysokie miejsce. Niedzielny konkurs dla Jakuba Wolnego zakończył się na 23. lokacie i 27. dla Piotra Żyły. 

Miejsca w trzeciej dziesiątce pozostawiają duży niedosyt. Wiemy, na co stać naszych Polaków. Jednak silny wiatr mocno utrudniał skoczkom i organizatorom rywalizację.