240797971 340591637455592 1151995708227171575 n

Gmina Czarny Dunajec zaprasza na wydarzenie inaugurujące nową działalność stacji w Podczerwonem i powstanie ekspozycji o dziejach kolei.

 Impreza odbędzie się 28 sierpnia 2021 r. na terenie dawnej stacji kolejowej w Podczerwonem. Rozpoczęcie o godzinie 10:00. Na uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki.

Rozpoczniemy od oficjalnej inauguracji działalności odnowionej stacji kolejowej w Podczerwonem jako centrum obsługi użytkowników Szlaku wokół Tatr.

Otwarta zostanie również ekspozycja poświęcona historii dawnej linii kolejowej łączącej Polskę i Słowację. Wystawa, która zlokalizowana będzie na stacji i w plenerze prezentuje materiały archiwalne dotyczące powstania i dziejów dawnej kolei austro-węgierskiej prowadzącej z Nowego Targu przez Czarny Dunajec do Trsteny, a także stacji kolejowej w Podczerwonej.

Zaraz potem na trasę wyruszą uczestnicy rajdu rowerowego śladami dawnej linii kolejowej. Do wyboru mają 2 różne trasy. Na uczestników czekają pamiątkowe upominki. Szczegóły w programie, regulaminie i mapie rajdu, które znajdziecie poniżej. Obowiązuje rejestracja udziału poprzez formularz online https://forms.gle/YtLDhK1xdpR759Qy5

Przez cały czas na terenie przy dawnej stacji kolejowej w Podczerwonem trwać będzie piknik rowerowo-kolejowy z licznymi atrakcjami: spotkanie z byłymi kolejarzami, pracownika dawnej kolei, wspomnienia i opowieści, animacje i konkursy dla dzieci, zabawy i atrakcje, grupa cyrkowa Cyrk Anime, dmuchańce, słodki poczęstunek i napoje.

Wydarzenie zakończy koncert Anny Gąsienicy-Byrcyn, finalistki 11. edycji programu Voice of Poland. Rozpocznie się on o godz. 15:00.

źródło: UG Czarny Dunajec