1200x1200 Parkingi

Od środy 4 sierpnia obserwujemy znaczne zmniejszenie ruchu samochodowego w tym rejonie i zwiększenie świadomości kierowców przyjeżdżających na miejsce z przygotowanymi już do kontroli e-biletami. Pomogły w tym nie tylko nasze komunikaty w mediach społecznościowych i mediach ogólnopolskich, ale także banery informacyjne umieszczone przy drogach dojazdowych.

Nawet w minioną słoneczną sobotę nie tworzyły się większe zatory na drodze. Nasze obserwacje potwierdzają patrole Policji, które wspierają nasze działania na miejscu i pomagają w udrażnianiu ruchu w rejonie ronda na Wierch Porońcu.

Turystom przypominamy o możliwości sprawdzania dostępności e-biletów na dany dzień na naszej stronie internetowej tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety. Aktualnie zalecamy rezerwację nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Rekomendujemy przyjazd przed 8, w celu uniknięcia korków dojazdowych. Posiadając e-bilet, turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od godziny dojazdu. Jednak zwracamy uwagę na to, że to kolejność przyjazdu decyduje o tym, czy samochód będzie zaparkowany na Palenicy Białczańskiej (bliżej wejścia na szlak) czy na Łysej Polanie. Konieczność posiadania wcześniej wykupionego e-biletu dotyczy także osób nocujących w schroniskach, a od sierpnia także osób korzystających z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami (w takim wypadku prosimy o wybór odpowiedniej opcji e-biletu w okienku sprzedażowym).

Zwracamy także uwagę na to, że w sieci pojawiły się bilety elektroniczne na inny parking komunikowane jako „parking do Morskiego Oka", nienależący do TPN i takich e-biletów nie uwzględniamy. Apelujemy do turystów by zwracali uwagę na źródło i opis usługi, którą wykupują, ponieważ mamy sporo przypadków przyjazdu na nasze parkingi z takimi biletami.'

1200 INFO 2 Parking

1200 INFO 1 Parking

1200 MAPA

źródło TPN