lania TPN film

 - Pod żadnym pozorem nie wolno ich dokarmiać❗️. Takim zachowaniem robicie im wielką krzywdę - apeluje Grzegorz Bryniarski, leśniczy z Morskiego Oka.

Na drodze do Morskiego Oka pojawił się spacerująca pomiędzy turystami młody samiec łanii. Przyrodnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują do turystów, aby zachować ostrożność.

 - Wiemy, że dzikie zwierzęta spotkane na tatrzańskich szlakach wzbudzają duże zainteresowanie turystów, to zrozumiałe. Też uwielbiamy je obserwować. Ale pamiętajcie, by nie podchodzić do nich zbyt blisko, to jednak dzikie zwierzęta, nawet jeśli nie uciekają przed Wami – pisze w mediach społecznościowych Grzegorz Bryniarski, leśniczy z Morskiego Oka.

 Niestety znaczna część turystów leśnych mieszkańców TPN traktuje jak maskotki próbując podejść jak najbliżej, i zrobić jak najlepsze zdjęcie. Niestety takim zachowaniem nie tylko ryzykują swoim bezpieczeństwem, ale także bezpieczeństwem zwierząt, które przyzwyczajają się do obecności człowieka.

 

- Pod żadnym pozorem nie wolno ich dokarmiać❗️. Takim zachowaniem robicie im wielką krzywdę - dokarmianie to zła karma – apeluje Grzegorz Bryniarski