nqduic28gva66f73o

Wiosna zapukała do naszych drzwi - wzrosły temperatury, mamy coraz więcej słońca, wydłużył się również nasz dzień - szarówka pojawia się dopiero koło godziny 19, a będzie jeszcze lepiej! Wszystko to zachęca i motywuje do aktywności na świeżym powietrzu - jedną z nich jest niewątpliwie rower, a jeśli rower to koniecznie ścieżki na terenie Gminy Czarny Dunajec!

Powoli budzimy się do życia, podobnie budzi się w nas chęć do porzucenia zimowego letargu, zrzucenia zimowych ubrań i wskoczenia na dwa kółka. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że sezon rowerowy jest już w progach startowych. Jak podkreśla Marcin Ratułowski, wójt Gminy Czarny Dunajec, która słynie z pięknych tras rowerowych - warunki na lokalnych ścieżkach, w szczególności na nasypie kolejowym, który jest częścią Szlaku Rowerowego wokół Tatr są bardzo dobre. - Bawmy się tym sportem - tłumaczy Ratułowski - nie bójmy się wyzwań, bo asza oferta dostosowana jest do wielu poziomów wysportowania - mamy trasy dla amatorów i zaawansowanych kolarzy. Pamiętajmy, że szczególnie teraz, kiedy mamy pandemię i niestety dużo czasu spędzaliśmy i nadal spędzamy w domu na kanapie - każdy ruch jest na wagę złota.

Gmina Czarny Dunajec rok rocznie inwestuje w rozwój infrastruktury turystycznej i robi to nie tylko z myślą o swoich mieszkańcach, ale także o przyjezdnych gościach. Każdy turysta, który zapragnie przyjechać do Czarnego Dunajca i skorzystać z jego urokliwych tras rowerowych, ma możliwość zaparkowania swojego samochodu na dużym parkingu przy Szkole Podstawowej. Dodatkową zachętą do korzystania z lokalnego dobrodziejstwa pro rowerowego będzie kolejna atrakcja, która w najbliższych miesiącach zostanie oficjalnie otwarta. - Stara, zabytkowa stacja kolejowa PKP odzyskała swój dawny blask - mówi Marcin Ratułowski. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, bo od początku wierzyliśmy w potencjał tego miejsca. Mamy fantastyczny punkt obsługi ruchu turystycznego, zaraz przy samej ścieżce rowerowej, a to ułatwi życie naszym rowerzystom. Liczymy, że miejsce to będzie cieszyć się dużą popularnością i że zaspokoi potrzeby wszystkich aktywnych cyklistów i spacerowiczów.

Pomimo licznych sukcesów rowerowych Gmina Czarny Dunajec nie zwalnia tempa i już planuje kolejne inwestycje. - Wsparcie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych czyli tzw. środków górskich otwiera nam drzwi do wybudowania 2 km odcinka trasy na północy gminy - od Czarnego Dunajca w stronę Odrowąża. Będzie to trasa szutrowa - idealna dla roweru gravela. Dodatkową wartością jaką wniesie ta ścieżka jest unikatowa atrakcja dla wszystkich miłośników przyrody - żywe bobrowisko i bogate torfowiska, a ich podziwianie ułatwi zaplanowana kładka na potoku Piekielnickim.

Patrząc na zeszłoroczne zainteresowanie aktywnością sportową i ścieżkami rowerowymi śmiało można spodziewać się, że w tym roku będzie jeszcze lepiej i że turyści nie zawiodą przedsiębiorców z Podhala. Korzystanie z uroków Gminy Czarny Dunajec ułatwiają liczne pensjonaty i gospodarstwa turystyczne rozlokowane po okolicznych miejscowościach, które pozwalają na to by swój wypoczynek spędzić w ciszy i spokoju, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Przypominamy, że trasy na terenie Czarnego Dunajca przygotowane są z myślą o całych rodzinach. Każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie tu coś dla siebie - poziom zaawansowania tras jest stopniowany - możemy tutaj jeździć rekreacyjnie jak i wyczynowo, dlatego planując tegoroczne wakacje nie zapominajcie o tym miejscu!