FP5D9445

Po chwilowym ociepleniu w Tatry wróciła zima i wiele wskazuje na to, że w marzec może być tradycyjnie najlepszą częścią sezonu skiturowego w polskich górach. Dłuższe dni, lepsza pogoda, a przy tym wciąż niskie temperatury, pozwalają w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje sprzęt skiturowy. 

Z pewnością nie zabraknie osób, które będą chciały spróbować tej formy aktywności górskiej po raz pierwszy. Jak  pokazują dane na temat wejść na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, w tym sezonie znacznie wzrosła liczba osób, które po górach wędrują właśnie na nartach. Niestety zwiększony ruch skiturowy znajduje swoje odzwierciedlenie także w statystykach wypadków TOPR. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w poniższym filmie:

 

 
Jak zatem łatwo i bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę ze skituringiem? Jakich błędów unikać na początku?
 
Na te pytania znajdziecie odpowiedź w najnowszym odcinku serii #poradylawinowe:
 

 
#poradylawinowe to seria przeszło 30 filmów edukacyjnych realizowanych do 5 lat w ramach akcji Kursy Lawinowe PZU. W kolejnych odcinkach omawiane są tematy związane z planowaniem i przygotowaniem wyjść w góry, oceną zagrożenia, partnerskim ratownictwem lawinowym, czy posługiwaniem się sprzętem skiturowym, rakami i czekanem. 
 
Filmy dostępne są na kanale youtube.com/kursylawinowepl i profilach @kursylawinowe na Facebooku i Instagramie. 
 
mat. prasowy