t4NOWY TARG. Dużym powodzeniem cieszą się przetarte przed weekendem trasy biegowe w rejonie lotniska i w Borze Kombinackim. Dla najmłodszych saneczkarzy przygotowana jest górka obok „jedynki”. Dziś do wieczora mają być założone dwa ślady na bieżni „koła” Przy parku.

Bór na Czerwonem oferuje biegaczom 2 pętle - piękne trasy wzdłuż rezerwatu i na brzegu Białego Dunajca, o długości w sumie 14,6 kilometra. 6,5 kilometra liczy natomiast urokliwa trasa w Borze Kombinackim.

- Po obfitych opadach śniegu warunki są bardzo dobre, ale przypominamy, że w Borze Kombinackim, ze względu na budowę nowej „zakopianki”, mogą pojawić się pewne utrudnienia i zalecamy dużą ostrożność – mówi Arkadiusz Szymczyk, kierownik referatu ds. sportu i turystyki w Urzędzie Miasta. - We współpracy z wykonawcą „zakopianki” będziemy oczywiście odpowiednio zabezpieczać ten teren.

P3750529

Dwa tory biegowych tras są poprawiane regularnie, bo też śniegu stale przybywa, a ubijanie odpowiednio grubej warstwy sprawi, że jak najdłużej będzie można z nich korzystać. Kusząca atrakcja w centrum miasta to natomiast sztucznie i naturalnie zaśnieżona bieżna lekkoatletycznego stadionu przy parku. Przygotowywanie tego 400-mertowego toru trwa dłużej, bo armatka, jaką dysponuje Zakład Zieleni potrzebuje do uzyskania efektywności temperatur niższych niż minus 10 stopni. Ślady na tzw. „kole” mają być założone do dzisiejszego wieczoru. Sanitarne reżimy nie pozwolą jednak na razie uruchomić dla korzystających szatni przy stadionie.

Jak tor na "kole" powstawał

Fot. Anna Szopińska