P3650899GORCE. Liczebność wilków na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego szacowana jest na kilka watah. Dzikie drapieżniki nie tylko muszą coś jeść – więc uszczuplają zasoby zwierzyny płowej i sezonie wypasowym podkradają owce ze stad - ale też potrzebują wody, o którą w ich ostojach niełatwo. Tym bardziej, gdy wodne oczka już zamarzły.

Gorczański Park Narodowy zamieścił właśnie na swoim FB minutowy filmik z fotopułapki. Widać na nim kilka osobników w zimowym futrze, które doskonale poradziły sobie z warstwą lodu przez uderzenie łapą.

GPN przypomina, że w każdej porze roku na terenie parku narodowego można poruszać się wyłącznie po wyznaczonych szlakach turystycznych i ścieżkach edukacyjnych.

Uszanuj gorczańską przyrodę i nie zakłócaj spokoju bytującym tu zwierzętom – apelują parkowcy. Zima to dla nich trudny czas i nie narażaj ich na niepotrzebne straty energii.  Na terenie GPN obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Na terenie graniczącym z parkiem narodowym lub innych terenach leśnych psy powinny być wyprowadzane zawsze na smyczy! Nie biwakuj i nie rozpalaj ognisk, nie hałasuj i nie śmieć. Szacunek do przyrody, tylko tyle czy aż tyle...

 Tutaj filmik:

https://www.facebook.com/gorczanskiparknarodowy/videos/752925782000413