Dolina 5 Stawów 09142017 0W1A0186

Pandemia minie. Pokonamy chorobę. Wrócimy do smakowania życia, przyrody i kultury. Najlepiej w Małopolsce.

Polski Bon turystyczny kierowany jest do około 6,5 mln dzieci i ma, poza ułatwieniem wypoczynku rodzinom, wspomóc branżę turystyczną, która jest jedną z najbardziej dotkniętych kryzysem wywołanym pandemią. Dlaczego najlepiej zrealizować bon w Małopolsce? Podajemy dziesięć powodów.

Powód pierwszy – moc gór!

Tatry, jedyny fragment alpejskiego krajobrazu w tej części Europy. Miejsce należące do duchowego krajobrazu każdego Polaka. Dzika przyroda i światowy rezerwat biosfery oraz Zakopane – pępek świata. Trudno tu nie być. Do tego najbardziej zróżnicowane tereny górskie w kraju. Od najbardziej dzikich polskich rejonów, czyli Beskidu Niskiego przez Pieniny, Gorce, Beskid Sądecki i Wyspowy przez majestatyczną Babią Górę i Jurę Krakowsko-Częstochowską

Gorc wieża widokowa 10112018 0W1A2794 HDR

Powód drugi – parki narodowe!

Mamy aż sześć parków narodowych. Świetnie udostępnione z doskonałym zapleczem turystycznym, są doskonałym miejscem na oderwanie się od cywilizacji i wypoczynek z całą rodziną.

Powód trzeci – dziedzictwo kultury!

Lista UNESCO to zabytki najcenniejsze w skali całego świata. W Małopolsce jest ich kilkanaście. Od całej historycznej zabudowy Krakowa z Wawelem i Rynkiem Głównym, przez Kopalnię Soli w Wieliczce, tragiczny pomnik dziejów – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau, przez bernardyński klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej po drewniane kościółki w małych wioskach mające po kilkaset lat.

Powód czwarty – Kraków!

Jedno z najbardziej znanych polskich miejsc na świecie, lekcja polskich dziejów, symbol naszej ojczyzny, miasto, gdzie kształtował się nasz naród. Przyjeżdżają go oglądać ludzie z całego świata. My mamy to na wyciągnięcie ręki. Tu znajduje się także jeden z najbardziej znanych obrazów Leonarda da Vinci i jedyny na świecie kompletny egzemplarz wymarłego gatunku nosorożca włochatego sprzed około 30 000 lat.  

IMG 2901

Powód piąty – aktywność

Potrzeba nam aktywności wszechstronnej, powrotu do pasji, ruchu. To właśnie Małopolska posiada jedną z najbardziej rozwiniętych sieci pieszych szlaków turystycznych oraz tras dla miłośników innych aktywności. Mamy najwięcej w Polsce terenów narciarskich, w tym szlaki narciarstwa biegowego czy skiturowego. Dysponujemy rozbudowaną infrastrukturą ścieżek rowerowych a także cyklem imprez biegowych, w tym górskich.

Powód szósty – termy

To w Małopolsce, głównie na Podhalu znajduje się największa liczba basenów termalnych, łączących w sobie możliwość relaksu, odnowy organizmu i właściwości leczniczych. Baseny to także wielka strefa wypoczynku dla dzieci.  

Widok z Radziejowej na Małe Pieniny i Tatry 2K.Bańkowski

Powód siódmy – uzdrowiska

Uzdrowiska są nie tylko dla ludzi chorych. To miejsce przywracania błogostanu dla organizmu w każdym wieku. Leczniczy wpływ wód mineralnych w połączeniu z dobroczynnym wpływem mikroklimatu, to prawdziwy kondycyjny zastrzyk dla sprawnego funkcjonowania ciała, w tym także odbudowy odporności psychicznej. Małopolskie uzdrowiska położone są w najbardziej atrakcyjnych i górskich miejscach Małopolski.

Powód ósmy – dla dzieci!

Energylanadia i Rabkoland. Miejsca wyjątkowe i dla całej rodziny. Wielkie kompleksy rozrywki i zabawy.

Powód dziewiąty – smaki Małopolski!

Żaden region nie ma tak wielu potraw regionalnych, których przepisy sięgają wieluset lat tradycji, a teraz chronione są przez szczegółowe regulacje prawne. Góralski oscypek jest tu tylko przykładem, ale Małopolska szczyci się wyjątkowymi w skali europejskiej, a nawet światowej, tradycjami kulinarnymi, począwszy od jabłek, przez wędliny, pieczywo, ciasta, przez alkohole.  

Powód dziesiąty – każda pora roku!

Ale najważniejsze, że Małopolska smakuje dobrze o każdej porze roku.

Pamiętajmy, wykorzystaj bon turystyczny właśnie w Małopolsce!

Lista podmiotów biorących w akcji z Małopolski:

www.mot.krakow.pl/bonturystyczny.html

mat. prasowy