zdjwybielacz

Żel do mycia twarzy jest dosyć nietypowym produktem obecnym w naszej pielęgnacji. Zastąpić możemy go między innymi pianką, ale wielu osobom nie odpowiada jej konsystencja. Tymczasem żel równie dobrze pozbywa się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i dlatego chętnie wybierany jest zarówno w porannej, jak i wieczornej rutynie pielęgnacyjnej. Ale jakie składniki nie powinny znaleźć się w jego składzie?

Żel do mycia twarzy – kiedy go stosujemy?

Jak już udało się wspomnieć, żel do mycia twarzy służy nam zarówno jako dodatek do demakijażu, jak i kosmetyk, którego używamy do oczyszczania już o poranku. Właśnie dlatego powinien mieć delikatny, dobrany do potrzeb cery skład, ponieważ częste używanie drażniących substancji mogłoby wywołać podrażnienie. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby w razie potrzeby użyć żelu ponownie, w czasie dnia. Zależne jest to od tego, jak często potrzebujemy odświeżyć się i zmyć z naszej twarzy resztki makijażu czy kurzu, który osiada na buzi w czasie dnia. Koniecznie jednak zaaplikujmy ponownie krem z filtrem, jeżeli zamierzamy mieć jeszcze kontakt ze słońcem. 

Czego nie powinien zawierać żel do mycia twarzy?

Skład tego produktu będzie wpływał na to, jakiego działania możemy spodziewać się po użyciu. Żel do mycia twarzy może być przeznaczony na przykład do cery trądzikowej, a w takim przypadku oprócz dodatków oczyszczających będzie też zawierał składniki antybakteryjne, kojące czy łagodzące. Wersja dla osób z cerą dojrzałą czy suchą zapewne będzie miała w składzie kwas hialuronowy bądź podobne do niego substancje aktywne. 

Ale czego nie powinien zawierać tego rodzaju produkt? Trudno jest wymienić poszczególne składniki, ponieważ lista byłaby bardzo długa. Na pewno w składzie żelu nie powinny znaleźć się wspomniane już silnie drażniące substancje, przez które produkt będzie wywoływał podrażnienia. Nie oznacza to jednak, że kosmetyk myjący nie będzie zawierał m.in. drobinek peelingujących czy innych składników o działaniu złuszczającym. Informacja o przeznaczeniu czy właściwościach powinna być jednak czytelna i zrozumiała dla klienta. 

Jaki żel do mycia twarzy będzie najlepszy?

Dobrej jakości żel do mycia twarzy to najczęściej produkt, który doskonale pozbywa się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które mogą pozostać na naszej buzi po poprzednich krokach pielęgnacyjnych. Wieczorem rzadko rozpoczynamy nasze mycie twarzy od żelu, ponieważ najpierw sięgamy po olejek, masło do demakijażu, płyn micelarny, mleczko czy balsam myjący. Żel do mycia jest drugim lub trzecim krokiem rutyny. Ale jaka jego wersja będzie dla nas najlepsza?

Podczas zakupu kierujmy się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami naszej cery. Oznacza to, że najpierw musimy określić, czy nasza skóra jest raczej sucha, tłusta, mieszana czy może normalna. Warto przyjrzeć się jej bliżej, zaobserwować, gdzie najczęściej pojawiają się zmiany skórne (o ile występują), czy mamy przebarwienia, rozszerzone pory czy problem z widocznymi naczynkami. Postępujące procesy starzenia poznamy po braku jędrności, bruzdach i zmarszczkach. 

Produktem o ciekawym składzie i jeszcze ciekawszym działaniu jest między innymi wybrany żel do mycia twarzy Loreal. Doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, nawet tymi uciążliwymi, a po jego zastosowaniu skóra staje się przyjemna i miękka w dotyku. Sprawia, że cera jest gotowa na dalsze kroki pielęgnacyjne, takie jak aplikacja toniku, serum czy kremu.