Katarzynki21NOWY TARG. Niedalekie sąsiedztwo parafii św. Katarzyny i lodowiska może zaowocuje atrakcyjną i zbożną cykliczną imprezą. Dobry początek już był – w sobotni wieczór, na lodowej tafli, w postaci Pierwszego Balu na Lodzie z okazji bliskiego już dnia patronki miasta, św. Katarzyny z Aleksandrii.

Zabawę rozpoczął efektowny wjazd świętej, uczonej i męczennicy, w błękitno-złotej szacie, a za nią – orszaku hokeistów i paziów w średniowiecznych strojach. Potem były quizy, gry, zawody, loteria fantowa, wybory królowych balu, poczęstunek i zabawa do późnej nocy.

Rozrywkę z wyższej półki gwarantowali zawodowi wodzireje – Józef i Kazimierz Hojnowie, którzy przywracają rangę temu zawodowi i podejmują różne wyzwania, m.in. prowadząc bale bezalkoholowe.  

 Clou programu stała się jednak licytacja na rzecz Kamila – młodego nowotarżanina, który od kilku lat bardzo dzielnie walczy z czerniakiem – najgroźniejszą chorobą nowotworową skóry. Jego szansą na życie jest nowoczesna, niestety, kosztowna terapia. W tych zmaganiach od rozpoczęcia leczenia wspomagały go miejscowe szkoły, organizując koncerty. Teraz to charytatywne dzieło podjęły parafia i środowisko hokejowe wraz z gronem sympatyków.

Fot. Maciej Gębacz