DSC 0784

Chodzi oczywiście o Gminny Festiwal Pierogowych Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej. To prawda - smaków było co niemiara i każdy mógł znaleźć coś na ząb.

 Festiwal zorganizowany został przez Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska Andrzeja Pietrzyka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bukowinie Tatrzańskiej. Wydarzenie przyciągnęło smakoszy z całego regionu i nie ma co się dziwić. Na stołach przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z Bukowiny Tatrzańskiej, Brzegów, Czarnej Góry, Gronia, Jurgowa i Rzepisk znalazły się pierogi na słono, słodko, z mięsem, kiełbasą, wegetariańskie, np. z dynią czy kaszą oraz bardziej regionalne - z bryndzą czy z prawdziwkami i kapustą, kaszanką, a także z oscypkiem. 

Wydarzenie umilił wystep zespołu „Mali Wiyrchowianie". 

Nie zabrakło też konkursów na najładniejszego pieroga czy na lepienie pierogów na czas. W szranki stanęli najmłodsi i ci starsi, a ich poczynaniom przyglądał się i oceniał Wójt Andrzej Pietrzyk. Nagrodzone zostały też Koła Gospodyń Wiejskich biorące udział w festiwalu. 

Zgromadzeni goście zachwycali się znanymi już sobie smakami, ale chętnie sięgali też po te bardziej wymyślne, jak pasta z królika czy ser feta. Chociaż festiwal odbył się po raz pierwszy, cieszył się dużym zainteresowaniem. Pierogi znikały w oka mgnieniu, tym bardziej, że serwowane były przez uśmiechnięte i serdeczne gospodynie z całej gminy.

Mamy nadzieję, że za rok czeka nas powtórka.