20211026 1102211

We wtorek 26 października 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Leśnicy Groniu wraz z przedstawicielami Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej pilnowali bezpieczeństwa na drogach swojej miejscowości.

 Akcja miała na celu promowanie noszenia odblasków i zwiększenia świadomości mieszkańców na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci z klasy 3b rozdawały wzorowym kierowcom cukierki, jako nagrodę za wzorową postawę, albo symboliczną "rózgę" tym, którzy w jakikolwiek sposób naruszyli przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Niestety nie wszyscy kierowcy byli przykładem dla uczniów, bo często zapominali o zapinaniu pasów, dlatego tacy kierowcy otrzymywali upomnienia oraz ,,rózgi”.

- Nasze działania były nauką dla uczniów, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego, a dla kontrolowanych kierowców okazją do obdarowania najmłodszych szczerym uśmiechem. Taka akcja naszych uczniów na pewno nie będzie ostatnią, dlatego prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie zasad obowiązujących na drodze, bo następnym razem zamiast upomnień posypią się mandaty.

Joanna Klepacz 
Psycholog SP Leśnica Groń