w2NOWY TARG. W minioną sobotę, wcale nie tak późno, bo ok. godz. 20.00, ofiarą wandali padł system monitoringu w Nowotarskiej Strefie Relaksu nad brzegiem Białego Dunajca.

Nim sprawcy wdrapali się na latarnie i wyrwali cztery kamery – system zdążył jednak doskonale zarejestrować ich twarze. Są to czterej młodzi mężczyźni, w wieku ok. 20 lat. Jedną z kamer spalili w palenisku na terenie Strefy, pozostałe trzy być może ukradli. Mogli je też na przykład wrzucić do wody.

Szkody związane z tym absurdalnym wandalizmem szacowane są na ok. 8.000 zł. Dzisiaj burmistrz zgłosił policji dokonanie tego przestępstwa.

Wandale prawdopodobnie nie podarowaliby i zaparkowanej w Strefie Relaksu wywrotce, lecz mimo usiłowań, nie udało się im pojazdu ruszyć z miejsca.  

Ponieważ godz. 20.00 jest porą wyprowadzania psów w tym rejonie, być może ktoś ze spacerowiczów widział coś, co może pomóc w identyfikacji wandali. Najlepiej jednak, gdyby oni sami przypomnieli sobie, co robili w sobotni wieczór i jak najszybciej zgłosili się w skrusze, z intencją naprawienia szkody. 

P.S.

Nazajutrz po publikacji materiału sprawcy wandalizmu w Strefie Relaksu zostali zidentyfikowani i poniosą konsekwencje swoich czynów.