Złote gody 2021GMINA SZAFLARY. W restauracji „Borowy Dwór” w Bańskiej Niżnej odbyła się uroczystość wręczenia medali "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" parom małżeńskim z gminy Szaflary, które zawarły związek małżeński w 1970 r.

Podczas spotkania wójt Rafał Szkaradziński złożył jubilatom życzenia i wręczył medale od prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Życzenia osobom, które przeżyły 50 lat w jednym stadle, złożyli również przewodniczący Rady Gminy Szaflary Stanisław Wąsik, ksiądz proboszcz z Parafii św. Andrzej Apostoła w Szaflarach - Kazimierz Duraj oraz z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Kowalczyk. Jubilaci otrzymali okolicznościowe dyplomy, kwiaty i upominki.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni:

Maria i Andrzej Bednarzowie zam. Bańska Wyżna, Maria i Jan Łasiowie zam. Bańska Niżna, Maria i Jan Kwakowie, Stefania i Andrzej Pęksowie zam. Skrzypne, Maria i Władysław Chrobakowie, Danuta i Józef Forendowie,  Maria i Stanisław Jarząbkowie, Krystyna i Bogdan Wojnarscy zam. Szaflary, Helena i Stanisław Borkowscy, Maria i Józef Bukowscy,  zam. Maruszyna, Helena i Stanisław Galowie zam. Maruszyna, Helena i Stanisław Stramowie, Maria i Władysław Warpechowie zam. Maruszyna, Krystyna i Marian Stankowie,  Zofia i Jan Wilczkowie zam. Zaskale.

Ci, którzy ubiegłym roku obchodzili 60 – tą rocznicę (Diamentowe Gody), to:              

Helena i Stanisław Komperdowie zam. Bór, Maria i Wojciech Lassakowie zam. Bańska Niżna, Maria i Stanisław Zapotoczni , Maria i Franciszek Zubkowie zam. Maruszyna Władysława i Edward Walkoszowie zam. Zaskale

Jubilaci wysłuchali Marsza Mendelssohna, nie zabrakło także toastu i poczęstunku.

Wójt oraz przewodniczący Rady Gminy wraz z z-cą kierownika USC osobiście odwiedzili w domach Jubilatów, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystościach.

Na wspólny poczęstunek zostali też zaproszeni Małżonkowie, którzy obchodzili swój jubileusz w 2019 r. i wtedy, ze względu na panujące w ubiegłym roku obostrzenia, nie zorganizowano uroczystości.

Gmina składa serdeczne podziękowania Parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego jubileuszu.

Wszystkim Szanownym Jubilatom życzymy trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów, jakie życie przynosi każdej rodzinie.

Inf. prasowa i fot. Gmina Szaflary