mcyrus

Mateusz Cyrwus wyruszy w charytatywną trasę na rowerze z Krakowa do Warszawy. Wszystko dla podopiecznych domu dziecka, bo jak sam mówi „dobro powraca i ja w to naprawdę wierzę”.

Już 9 października br. Mateusz Cyrwus zmierzy się z 300-kilometrową trasą na rowerze. Start rozpocznie się z Rynku Głównego w Krakowie, a zakończy pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Charytatywne wyzwanie sportowe na rzecz Domu Dziecka Przystań Szczęśliwe Jutro we Wróblówce podjęto z myślą o najmłodszych. - Dzieci te nie mają łatwego startu, ale dzięki wychowawcom i pracownikom ośrodka oraz dzięki takim osobom, jak my, mają szanse dostrzec odpowiedni kierunek, obrać właściwy kurs i wykorzystać możliwości oraz potencjał, który drzemie przecież w każdym z nas - mówi organizator całego wydarzenia.

Mateusz Cyrwus jest mieszkańcem Waksmundu. Z zawodu jest fizjoterapeutą, sportowcem amatorem i niezwykle skromnym człowiekiem. Dlaczego pomaga innym? - Lubię po prostu pomagać i na co dzień też staram się być dobrym, sympatycznym i pełnym optymizmu i (prawie) zawsze uśmiechniętym chłopakiem. Sport to moja pasja. Stawiam sobie poprzeczkę coraz wyżej, a że jedno z drugim może iść w parze, to myślę, że warto to połączyć - powiedział w rozmowie z nami.

Za jednym bohaterem o wielkim sercu stoją kolejni. Podczas całej wyprawy o bezpieczeństwo będzie dbać samochodowa ekipa supportowa. - Marcin Bednarczyk i Przemysław Zagata to pomocnicy, bez których raczej nie odważyłbym się na taką wyprawę. Jestem twarzą, ale bez nich nie byłoby tego wszystkiego - skwitował.

Sponsorzy i darczyńcy: Domki Sówka, Kancelaria Adwokacka Adwokat Paweł Waksmundzki, Pralnia Białka, Salon fryzjerski HairFolk Lidia Marek, Rada Sołecka wsi Waksmund, Dom wczasowy u Eli Białka Tatrzańska, Firma Margo Małgorzata Milaniak, Tatry-Inwest, ABC KOCAŃDA, ANKAR Łapsze Niżne, TCI Pralnia i Autodetailing, Pralnia Podhale, Niepubliczne Przedszkole im. "Wróbelka Elemelka" w Waksmundzie.

Mateusz Cyrwus założył również zrzutkę na stronie http://zrzutka.pl/fas468 Wszyscy zainteresowani pomocą na rzecz podopiecznych Domu Dziecka Przystań Szczęśliwe Jutro we Wróblówce mogą wpłacać dowolne kwoty.

Redakcja trzyma mocno kciuki!

AO