2021 09 07 Protest ul Bulwary Slowackiego w Zakopanem banery8110

Trwa zbieranie podpisów pod petycją, która ma uchronić zbocze Antałówki oraz okolice Bulwarów Słowackiego przed zabudową. Pod petycją podpisało się już 800 osób.

Zakopiańczycy obawiają się dalszej zabudowy zbocza Antałówki. Ich zdaniem ma to ułatwić przebudowa szlaku spacerowego na jezdnię w dolnej części Bulwarów Słowackiego.

- Z końcem lipca 2021r na Antałówce za hotelem Radisson wzdłuż Bulwarów Słowackiego w kierunku ul. Broniewskiego można było zaobserwować trwające prace geologiczne (odwierty) mające sprawdzić możliwość dalszej zabudowy Antałówki. Równocześnie władze miasta prowadzą szeroko zakrojone prace nad projektem przebudowy (zamiany odcinka „dolnych” Bulwarów Słowackiego wzdłuż Antałówki na jezdnię) zamiast istniejącego tu kilkadziesiąt lat szlaku spacerowego. Na dodatek w Zakopanem kilka lat temu władze Miasta wpisały do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego tę część Antałówki jako teren przeznaczony do zabudowy - pisze do nas zaniepokojony czytelnik.

Rejon Bulwarów Słowackiego postrzegany był jako ciche i spokojne miejsce z zabudową rodzinnych domów. Liczne zielone tereny dawały schronienie i pożywienie dzikim zwierzętom, które często można było spotkać podczas spacerów w tej okolicy.

Mieszkańcy nie chcą, aby ul. Bulwary słowackiego zamieniła się w ruchliwą drogę, a tereny zielone w wielkie place budów. W tym celu ślą pisma do władz miasta oraz wywiesili plakaty na ogrodzeniach swoich posesji.

Fot. Marcin Szkodziński