bukmacherr

Podstawa obstawiania wydarzeń sportowy są kursy bukmacherskie.

Jest to najważniejsze pojęcie, które należy znać przed dokonaniem zakładów bukmacherskich. Kursy bukmacherskie są pokazywane jako kursy ułamkowe, dziesiętne i amerykańskie. W naszym kraju najczęściej wybieraną formą jest kurs dziesiętny.

Kursy bukmacherskie mają dwie podstawowe cele:

  1. Wyrażenie prawdopodobieństwa zajścia konkretnego zdarzenia.
  2. Ocena potencjalnej wygranej.

Bukmacherzy w Polsce ustalają, jakie wydarzenie ma największe prawdopodobieństwo w konkretnym spotkaniu i na podstawie tej analizy wystawiają odpowiednie kursy. Im wyższy kurs bukmacherski na wybrany typ, tym niższe prawdopodobieństwo wygrania. Trzeba także pamiętać, że pewniejsze typy pozwalają na uzyskanie mniejszych nagród. Czyli, im mniejsze jest ryzyko, tym mniejszy będzie zysk.

Jak bukmacherzy obliczają kursy

Dzisiaj nie ma już jakiegoś pana, który siedzi w punkcie stacjonarnym i osobiście ustala kursy bukmacherskie. W dobę rozwoju technologii informatycznych działają komputery. Oczywiście to ludzi wprowadzają do nich ważne informacje, na podstawie których są dokonywane skomplikowane wyliczenia. Ponadto ludzie oko czuwa również nad wynikami i rzetelnością analiz przeprowadzonych przez komputer.

 

Poniższy przykład pomaga szczegółowo wyjaśnić kwestię obliczania kursu bukmacherskiego. Operator ocenił, że zespół ma 50% szans na wygranie. W celu obliczenia kursu trzeba podzielić 100% przez 50%. Kurs na wybrane zdarzenie wynosi 2.

Wynik u bukmachera hazardowego jest obarczony marżą. Za zorganizowanie typerom zabawy i możliwość dokonania zakładów sportowych, każdy operator zatrzymuje dla siebie pewne koszty.

Jak prawidłowo odczytywać linię bukmacherską

Czytanie linii bukmacherskiej zależy od tego, co chce odczytać typer: prawdopodobieństwo czy potencjalną wygraną. Czytanie zarówno pierwszego wskaźnika, jak i drugiego nie sprawia wielu problemów. Jeśli chodzi o prawdopodobieństwo, to aby obliczyć ten wskaźnik, należy 100% podzielić przez kurs.

Na przykład, kurs wynosi 2.5.

100:2.5=40

Czyli prawdopodobieństwo wygranej stanowi 40%.

Jeśli chcemy obliczyć potencjalną wygraną, należy pomnożyć postawioną kwotę na kurs. Na przykład, dokonujemy zakład na sumę 100 PLN na kuponie z kursem 2.5.

Potencjalna wygrana wynosi:

100x2.5=250

Czyli możemy wygrać 250 PLN. Jednak warto pamiętać, że graczy z Polki obowiązuje podatek od stawki w wysokości 12%. Po odliczeniu podatku od zakładu premia typera stanowi 238 PLN.

Jak widać, czytanie kursów jest dość proste i zrozumiałe. Nawet nowicjusz potrafi odczytać kursy bukmacherskie i dokonać zakładu online. Z biegiem czasu każdy miłośnik hazardu nabywa odpowiednich umiejętności i może szybko obliczać wysokość potencjalnej wygranej. Po kilkukrotnym obstawieniu kuponu o podobnym kursie będziemy automatycznie obliczać, ile możemy zyskać.

Gdzie znaleźć najlepsze kursy bukmacherskie

Przed dokonaniem zakładów na sporty warto poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z propozycjami legalnych operatorów, którzy oferują typerom najlepsze kursy bukmacherskie. Do takich bukmacherów można zaliczyć: STS, Fortuna, Betfan, PZBuk, Betclic. Warto również wziąć pod uwagę paletę bonusów i promocji bukmacherskich dla nowicjuszów. Aby dokonywać legalnych zakładów, warto także sprawdzić licencje operatora. Bukmacher hazardowy jest legalny w RP, jeśli posiada zezwolenie odpowiedniego organu, czyli Ministerstwa Finansów, na przyjmowanie typów wzajemnych.