ubrania niemowlece 9

Kompletowanie garderoby dla niemowlaka wcale nie musi być trudne i czasochłonne, pod warunkiem stosowania się do prostych wskazówek.

Tak mały człowiek nie powie nam o swoich potrzebach, ale może wysyłać nam dość jasne komunikaty, więc czujnie się mu przyglądajmy, by uniknąć jesiennych przeziębień , będących skutkiem niewłaściwego ubioru.

Jak ubierać niemowlę?

Najpierw należy ocenić panujące warunki atmosferyczne. To dość oczywista kwestia, by sprawdzić jakie warunki atmosferyczne panują na dworze oraz jak ciepło jest w pomieszczeniu, jeśli nigdzie nie wychodzimy. Przede wszystkim należy unikać przegrzewania dziecka, zaburza to bowiem jego termoregulację, która u takiego maluszka jest bardzo ważna. Dziecko przegrzane jest bardziej podatne na ataki wirusów.

Pamiętajmy, że wystarczy ubrać niemowlę tylko trochę cieplej niż sami byśmy się ubrali. Często mówi się też o ubieraniu na cebulkę, co jest niezwykle wygodne, ponieważ zawsze można zdjąć jedną warstwę lub dołożyć, gdy uznamy, że warunki się zmieniły.

Ubrania dla niemowląt powinny być przede wszystkim uszyte z materiałów naturalnych, czyli tzw. oddychających. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa co czyni ją podatną na alergie i podrażnienia, dlatego tak ważna jest jakość tkanin, szwów i wykończeń.

Kolekcja jesienna MyBasic

Bluza bomber dla niemowlaka to świetny element garderoby na chłodniejszy jesienny dzień. Wykonana z miłego w dotyku materiału i dostępna w wielu kolorach, wyposażona jest w napy, dzięki czemu łatwo się zapina i rozpina. Jesienią doskonale sprawdzą się też tradycyjne body z długim rękawem z wygodnymi zatrzaskami w kroku i bezniklowym zatrzaskiem w ramieniu, dostępne w różnych kolorach oraz w wersji w paski. A na noc pajacyk dla dzieci.

Ubrania basic niemowlęce na jesień nie muszą być smutne i nudne, dlaczego by nie pokolorować tej kapryśnej, ale pięknej pory roku, wybierając ubrania o nasyconych barwach i ciekawych krojach.