P3720771 KopiaJEZIORO CZORSZTYŃSKIE. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu we współpracy z Podhale Rescue Team z Kościeliska, w ramach prowadzonych działań pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpiecznych wakacji”, zorganizowali w Czorsztynie przy Przystani Jędruś nad Jeziorem Czorsztyńskim akcję informacyjno-edukacyjną.

Celem tych działań było promowanie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą i terenami przywodnymi oraz w górach.

Wspólna akcja poświęcona była przede wszystkim bezpieczeństwu osób wypoczywających w wodzie i terenach przywodnych. Temu służyło promowanie zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenia wypadków i utonięć osób. Słoneczna pogoda sprawiła, że chętnych na spędzania wolnego czasu nad jeziorem nie brakowało. 

386 26073

Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Policjanci omawiali zasady bezpiecznej kąpieli i radzili, jak należy się zachowywać, aby czas spędzony nad wodą i w wodzie był przyjemny i bezpieczny. Dla najmłodszych zorganizowano konkursy, dzieci chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa, a najbardziej aktywni nagrodzeni zostali upominkami. Ponadto uczestnicy mogli uzyskać wiele cennych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  m.in. osobom tonącym. Ponadto uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach na temat wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą i w górach, w ruchu drogowym, czy cyberzagrożenia. Każdy z uczestników otrzymał ulotki z zaproszeniami  do wzięcia udziału w konkursie filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

P3830156 Kopia

To już druga taka akcja zorganizowana w wakacje. Następna zaplanowana jest w Niedzicy na Plaży Zamajerz nad Jeziorem Czorsztyńskim 13. sierpnia. Wszystkich zainteresowanych policja serdecznie zaprasza!  

Fot. KPP Nowy Targ i asz

{gallery}ania/policja/Bezpieczeństwo_nad_wodą_21{/gallery}