textsponsorowany

Sezon wakacyjny w pełni. Po roku ciężkiej pracy i pełnej obowiązków codzienności każdy z nas chciałby odpocząć i zmienić otoczenie chociaż na kilka dni. Co zrobić, kiedy w budżecie domowym brak środków na podróże? W poniższym artykule odczarowujemy kwestię zaciągania kredytu gotówkowego na wakacje i podpowiadamy, jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy.

Czym są kredyty gotówkowe?

Praktycznie każdy bank czy też instytucja pożyczkowa oferuje dziś ten rodzaj usługi. Zanim jednak sięgniesz po najlepsze kredyty gotówkowe - https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych - i przeanalizujesz oferty kredytów gotówkowych, najpierw trochę teorii. Otóż kredyt gotówkowy to inaczej kredyt konsumencki, a więc zapewniający pełną elastyczność, jeśli chodzi o spożytkowanie środków. Można je bowiem przeznaczyć na dowolny cel. Spłata takiego kredytu z reguły rozłożona jest na kilkanaście lub kilkadziesiąt rat, które należy spłacać w określonym umową terminie. O kosztach tego rozwiązania opowiemy w kolejnym akapicie.

Dlaczego tak ważna jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Kiedy wybierasz najtańszy kredyt gotówkowy, a tym samym najczęściej najkorzystniejszy dla ciebie, na pewno zwracasz uwagę na wiele parametrów. Jednym z nich jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która określa całkowity koszt kredytu. Mówiąc w skrócie – kwota kredytu, jaką będziesz musiał zwrócić wraz z kosztami, odsetkami. Jest to ważny parametr przy kredycie konsumenckim. Nikt bowiem nie chce zanadto przepłacać. Kredyt na wakacje to świetna opcja, ponieważ zyskujemy coś więcej niż rzeczy materialne – odpoczynek, relaks i ładowanie akumulatorów na cały rok. Wciąż trzeba jednak pamiętać o spłacie zobowiązania i pomyśleć o tym, jaka będzie całkowita kwota kredytu, a więc lepiej zdecydować się na tani kredyt gotówkowy.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

We współczesnym świecie nie ma nic trudnego w tym, by dostać kredyt gotówkowy. Nie trzeba nawet udawać się do placówki bankowej. Niezwykle popularnym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy online. Wniosek wystarczy złożyć za pośrednictwem platformy internetowej wybranego banku. Uzupełnia się wówczas wszelkie dane, przede wszystkim te z dowodu tożsamości. Trzeba także uzupełnić oświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu (z reguły nie potrzeba jednak żadnych zaświadczeń od pracodawcy). Pozwoli to bowiem instytucji określić zdolność kredytową pożyczkobiorcy i ułatwi wydanie decyzji kredytowej. Bez obaw – ta jest z reguły pozytywna.

Wady i zalety kredytu gotówkowego

Jak każde rozwiązanie – tak i kredyt gotówkowy ma swoje zalety i wady. Zalety to bezsprzecznie łatwość i szybkość pozyskania potrzebnych środków, spłata w dogodnych ratach, mnogość korzystnych ofert i promocji. Wybierając kredyt gotówkowy, warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych, by zdecydować się na najkorzystniejszą opcję. Jeśli zaś chodzi o wady, to w zasadzie trudno je tak nazwać wprost. Chodzi po prostu o odpowiedzialne podejście do kwestii zaciągania kredytu. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę własne możliwości i nigdy nie brać kwoty większej, niż jesteś w stanie terminowo spłacić. Kolejną ważną kwestią jest spłacanie rat w terminie. Regularne spóźnienia mogą bowiem nieść za sobą nieprzyjemne skutki pod postacią wpisania do bazy dłużników. Pamiętać także należy o tym, by wybierać korzystne oferty. Zwróć uwagę na całkowity koszt kredytu, abyś za bardzo nie przepłacił i dobrze wyszedł na zaciągnięciu kredytu. Niemniej jeżeli zależy ci na długim okresie kredytowania, to możesz przymknąć oko na ten aspekt, a wybrać ofertę, umożliwiającą rozłożenie zobowiązania na więcej rat.