P3780893KROŚCIENKO. Kościenko nad Dunajcem to kolejna miejscowość, w której w sobotę i niedzielę, 19. i 20. czerwca, będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19- jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Aby przyjąć szczepionkę, wystarczy przyjść z dowodem osobistym i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.

W Krościenku będą działać 2 plenerowe punkty szczepień, w których obecne będą zespoły kadry medycznej i zajmą się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami oraz procedurami. W Krościenku szczepienia będzie wykonywał Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu.

Akcja rozpocznie się w sobotę 19. czerwca o godzinie 10.00. Szczepienia będą kontynuowane również w niedzielę od godz. 10.00. Organizatorzy przewidują, że w sobotę i niedziele szczepienia potrwają do godziny 17.00-tej.

szczepkrosc2

Akcja szczepień w Krościenku powstała z inicjatywy Wojewody Małopolskiego, Łukasza Kmity i wpisuje się w Narodowy Program Szczepień.

Jako pieniński samorząd chętnie włączyliśmy się w akcję szczepień organizowaną w województwie małopolskim. Właśnie w najbliższą sobotę organizujemy plenerową imprezę „Wianki na Dunajcu”, podczas której będzie okazja do zaszczepienia się. Zachęcam do zaszczepienia mieszkańców i turystów, którzy w tym czasie odpoczywają w urokliwym Krościenku nad Dunajcem- apeluje wójt gminy Jan Dyda.