piesartsponsorowany

Prawidłowe żywienie czworonoga to absolutna podstawa do tego, aby zapewnić mu długie, zdrowe i szczęśliwe życie. Zarówno suche, jak i mokre karmy dla psów mogą posiadać wartościowy skład.

Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się, jaki wariant sprawdzi się lepiej. Wiele zależy również od pupila - należy pamiętać, że nagła zmiana diety może zakończyć się rewolucją w układzie pokarmowym! Z tego względu wszelkie modyfikacje jadłospisu należy wprowadzać ostrożnie i stopniowo. Nie zaszkodzi zwrócić się o poradę do lekarza weterynarii, który z pewnością udzieli niezbędnych wskazówek.

Sucha karma dla psa – wariant ekonomiczny

Faktem jest, że sucha karma dla psa jest łatwa w porcjowaniu oraz serwowaniu. Bardzo często wybierają ją osoby, które cenią sobie komfort. Przechowywanie takiego pokarmu nie stanowi żadnego problemu. Nie ma potrzeby umieszczania go w lodówce, co dla wielu właścicieli czworonogów stanowi ogromną zaletę. Wybierając odpowiedni produkt należy zwrócić uwagę na skład. Im więcej substancji konserwujących, tym gorzej. Ponadto, należy mieć pewność, że podawane psu jedzenie zapewnia optymalną ilość składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Suche karmy dla psów wspomagają także oczyszczanie zębów oraz dziąseł. Zaspokajają bardzo ważną potrzebę gryzienia. Sprawdzają się również w przypadku czworonogów, które pochłaniają zawartość miski w bardzo szybkim tempie. Wielkość ziarenek musi zostać dopasowana do wieku i wielkości psa. Jeśli będą one zbyt małe, to zwierzak może je połykać w całości. Niezwykle istotne jest to, aby suchą karmę podawać zgodnie z zaleceniami producenta. Jest ona dość kaloryczna, co może skutkować nadwagą.

Wejdź na husse.pl i zobacz najlepsze karmy dla psów.

Mokra karma dla psa - aromatyczny i pożywny posiłek

Mokre karmy dla psów są wyjątkowo aromatyczne, więc wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla czworonożnych niejadków. Są chętnie wybierane dla starszych zwierzaków, które bardzo często posiadają problemy z gryzieniem. Opisywane jedzenie jest pożywne, jednak zwykle należy podawać go dość sporo. W dużej mierze jest to wynikiem wysokiej zawartości wody. Właśnie dlatego nie jest to rozwiązanie ekonomiczne. Dobrej jakości saszetka mokrej karmy dla psów to koszt około 4-8 zł. Podając zwierzakowi pięć posiłków dziennie należy liczyć się ze sporymi kosztami.

Duże opakowania są zwykle nieco tańsze, jednak porcjowanie jedzenia jest trudniejsze. Ponadto, otwartą puszkę należy przechowywać w lodówce, ponieważ szybko traci na świeżości. Warto jednak wspomnieć, że mokra karma dla psów ułatwia trawienie. Może mieć to znaczenie w przypadku czworonogów borykających się z np. przewlekłymi zaparciami. Ci, którzy zdecydowali się karmić pupila wyłącznie mokrym jedzeniem muszą pamiętać o zakupie gryzaków. Są one niezbędne do zachowania zdrowia zębów oraz dziąseł.