prawkakwiet21POWIAT NOWOTARSKI. Policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy prowadzili wczoraj działania pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Efektem działań było stwierdzenie 62 wykroczeń drogowych i 3 przypadki zatrzymania prawa jazdy.

Głównym celem działań pn. „NURD” jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas zdarzeń drogowych są najbardziej zagrożoną i narażoną grupą użytkowników dróg – przypomina asp. Dorota Garbacz, oficer prasowy nowotarskiej KPP.

Podczas wczorajszych działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy ujawnili łącznie 62 wykroczenia drogowe, z czego 60 wykroczeń popełnili kierujący pojazdami względem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

3 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość na terenie obszaru zabudowanego. Jako pierwszy, 21-letni kierujący toyotą w Tylmanowej, który jechał z prędkością 107 km/h. Został także ukarany mandatem i „zarobił” 10 punktów karnych.

Po godzinie 16.00 w Dębnie, 33-letnia kierująca volkswagenem przekroczyła dozwolona prędkość o 52 km/h. Kobieta została ukarana mandatem karnym, przypisano jej 10 punktów karnych i straciła prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W nocy w Jabłonce, 23-letni kierujący volkswagenem pędził z prędkością 175 km/h przy dozwolonej prędkości 60 km/h. Niechlubny rekordzista za przekroczenie prędkości o 115 km/h został ukarany mandatem, ma na koncie 10 punktów karnych i także stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Natomiast w Nowym Targu 25-latek wsiadł za kierownicę audi pomimo decyzji Starosty Nowotarskiego o cofnięciu mężczyźnie uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h, a samochód nie miał nalepki kontrolnej na szybie i nie był dopuszczony do ruchu. W związku z popełnionymi wykroczeniami zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające i sprawa zostanie skierowana do sądu.