DSC 0002POWIAT NOWOTARSKI. Podhalański Szpital i Zarząd Powiatu nowotarskiego dziękowały dziś za 10-letnią pracę pani wicedyrektor ds. pielęgniarstwa – Alicji Jarosińskiej. Oficjalnie od trzech dni pełni ona już obowiązki dyrektora Szpitala w Hrubieszowie (Lubelskie), powierzone jej przez Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego.

Alicja Jarosińska jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej (dziś Śląski Uniwersytet Medyczny). Ukończyła tam kierunek pielęgniarstwo. Odbyła też studia podyplomowe „Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia” w nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesu. „Audyt w finansach publicznych” studiowała w krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

Pracę zawodową rozpoczęła w 1988 r., w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie-Międzylesiu. Później zarządzała przychodnią lekarską w Nowym Sączu (jako prezes spółki) oraz przychodnią lekarską przy Szpitalu Powiatowym w Gorlicach.

P3740909

Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju była w latach 2009-2011. W kwietniu 2011 objęła stanowisko dyrektora ds. pielęgniarstwa Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Był to czas niewątpliwie trudny, kiedy kadr pielęgniarskich nie przybywało ze względu na podejmowanie pracy za granicą przez absolwentki tego kierunku. Alicja Jarosińska organizowała m.in. szpitalny punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Fot. Podhalański Szpital Specjalistyczny i (asz)