zdjeciefaktorig

Zauważyłeś, że w Twojej firmie coraz częściej brakuje środków na pokrycie bieżących kosztów? Pod koniec miesiąca musisz wybierać, czy opłacić czynsz, zapłacić kontrahentom czy może wypłacić pensje pracownikom? Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna, ponieważ może doprowadzić do powstania zatorów płatniczych, a w konsekwencji do poważnych kłopotów w firmie. Sprawdź, jak poradzić sobie z brakiem płynności finansowej. Faktoring online jest najskuteczniejszym rozwiązaniem tego problemu.

Dlaczego płynność finansowa w firmie jest tak ważna?
Płynność finansowa to jeden z najważniejszych wskaźników, świadczących o kondycji przedsiębiorstwa. W idealnej sytuacji firma dysponuje wystarczającą ilością środków, aby pokryć wszystkie bieżące zobowiązania, a oprócz tego ma pewien zapas pieniędzy – na przykład na inwestycje. Jeśli natomiast środków zaczyna brakować i firma nie może opłacić wszystkich bieżących kosztów,  oznacza to, że płynność finansowa została zakłócona. Kiedy tylko pojawią się pierwsze oznaki problemów z płynnością, należy działać. Jedną z metod na poradzenie sobie z tym problemem jest faktoring online. 
Faktoring online – sposób na zabezpieczenie firmowych finansów
Faktoring to nowoczesna forma finansowania przedsiębiorstw, która cieszy się coraz większym uznaniem. Na czym dokładnie polega faktoring? Kiedy firma po wykonaniu jakiejś usługi lub sprzedaży towaru wystawia fakturę, ma dwie możliwości – może albo czekać na przelew od kontrahenta, albo skorzystać z faktoringu. W drugim przypadku firma ta sprzedaje wierzytelność faktorowi, a następnie otrzymuje pieniądze za fakturę – bez czekania na przelew od kontrahenta. Kiedy upływa termin płatności na fakturze, to firma faktoringowa zajmuje się odzyskiwaniem należności. 
Widać więc, że jest to świetny sposób na uniknięcie długiego oczekiwania na płatność od kontrahenta. Faktoring online sprawdza się w szczególności w przypadku przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności, na przykład 60 dni. Faktury takie są szczególnie popularne w branży budowlanej czy transportowej, choć nie tylko. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której firma – po wystawieniu kilku faktur z terminem płatności 60 dni – ma kłopoty z utrzymaniem płynności finansowej, gdyż przez dwa miesiące musi czekać na pieniądze. Faktoring online jest najbardziej skuteczną metodą na utrzymanie stabilnej sytuacji finansowej w firmie. 
Jak wybrać najlepszą ofertę faktoringu? 
Jeśli dotychczas nie korzystałeś z faktoringu online, z pewnością zastanawiasz się, jak znaleźć dobrą i zaufaną firmę faktoringową. Oto kilka kwestii, na które musisz zwrócić szczególną uwagę.  Dowiedz się, jakie będą koszty. Z pewnością jedna z najistotniejszych rzeczy, które Cię interesują, to koszty faktoringu online. Oczywistym jest, że firma faktoringowa również musi mieć jakąś korzyść ze świadczenia takiej usługi. W końcu to po jej stronie jest całe ryzyko, związane z ewentualną niewypłacalnością kontrahenta – szczególnie w przypadku tzw. faktoringu pełnego. Przed podjęciem współpracy z faktorem dowiedz się, jakie będą koszty miesięczne finansowania. Może to być na przykład 3 lub 4 proc., w zależności od firmy. Oczywiście na cenę faktoringu online wpływa wiele czynników – na przykład to, czy będzie to faktura w PLN czy w EUR.
Zajrzyj do rankingu faktorów
Ranking faktorów jest źródłem bardzo ciekawych informacji dla osób, które chcą skorzystać z faktoringu online. Znajdują się tam między innymi opinie na temat poszczególnych firm, rodzaje faktoringu, które dana firma oferuje, a także kwoty, do których gwarantują finansowanie i wiele innych. Na tle konkurencji zdecydowanie wyróżnia się firma faktoringowa Fandla – zarówno jeśli chodzi o ceny i całą ofertę, jak i o jakość obsługi. Motto firmy to: "aby pieniądze łączyły" – i już od pierwszej chwili widać, że specjaliści z firmy Fandla doskonale wiedzą, że w biznesie chodzi przede wszystkim o zaufanie, skuteczność i sprawne działanie. 
Faktoring online – zadbaj o płynność finansową w swojej firmie
Faktoring online to idealna propozycja dla przedsiębiorców, którzy chcą dbać o kondycję finansową swojej firmy i nie lubią czekać na płatności od kontrahentów. Jeśli często wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności i zależy Ci na regulowaniu wszystkich należności w terminie, bez nadwyrężenia budżetu firmowego, to faktoring online z pewnością jest idealną formą finansowania dla Twojego przedsiębiorstwa.