materacee

Budzisz się, otwierasz oczy, siadasz na łóżku i czujesz, że wszystko Cię boli? Masz wrażenie jakby każda sprężyna w materacu zostawiła bolesny ślad na Twoim ciele? Te objawy to oznaka, że czas wybrać się do sklepu i kupić nowy i wygodny materac. Podpowiadamy jaki materac wybrać, żeby nie żałować.

Twardy czy miękki? Jaki materac wybrać?

Kupując materac musisz wybrać model dostosowany do twoich potrzeb. Samo określenie twardy czy miękki to za mało, aby wybrać idealny materac dla siebie. Musisz przyjść do sklepu, położyć się na materacu i sprawdzić, czy jest Ci wygodnie. Przy okazji zrób test dłoni. Jest to bardzo prosty sposób na określenie czy materac jest odpowiedni dla osoby o Twojej posturze ciała. Aby wykonać test połóż się na wznak na materacu i wsuń dłoń pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jeśli Twoja dłoń wsunie się bez żadnych oporów oznacza to, że materac jest za twardy. Jeśli poczujesz wyraźny opór – materac jest za miękki. Jeśli natomiast poczujesz delikatny opór, to oznacza, że wybrany materac jest idealny dla Ciebie.


A co, jeśli chcesz kupić materace w sklepie materacekrakow.eu i nie możesz wykonać testu dłoni? W takim razie nie pozostaje Ci nic innego jak zdać się na wiedzę i doświadczenie producentów, którzy określają twardość materaca i opisują go odpowiednimi symbolami. Najczęściej można spotkać się z oznaczeniem twardości za pomocą znaczników od H1 do H4. Każdy z tych symboli mówi, dla jakiej grupy użytkowników przeznaczony jest wybrany model materaca. Materace H1 to modele miękkie dla osób do 60 kg wagi. Są one zalecane także dzieciom i młodzieży. Materace H2 i H3 to modele dla większości dorosłych o wadze od 60-100 kg. Osoby ważące powyżej 100 kg powinny wybrać materac o twardości H4.

Twardość materaca to nie wszystko

Podczas wybierania materaca musisz wiedzieć, że o tym, jak będzie Ci się na nim spało decyduje nie tylko jego twardość. Materace mają różną budowę i różnią się materiałami z jakich zostały wykonane. Każdy model materaca posiada cechy, które mają wpływ na jakość snu konkretnego użytkownika. Materac Helding Cha-Cha został wyposażony w antyalergiczny pokrowiec. Jest on nie tylko ładny, ale przede wszystkim można go zdejmować i prać w temperaturze 60 stopni. Jeśli cierpisz z powodu alergii to docenisz zalety tego modelu.

Cena materaca

Wybierając materac dla siebie nie warto kierować się wyłącznie ceną, aczkolwiek jest ona także istotnym elementem branym pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnego modelu. Porównaj ceny podobnych modeli i wybierz taki, który jest Twoim zdaniem najlepszy także pod względem ekonomicznym.

materac33

Gwarancja
Wybierając materac sprawdź też okres i warunki gwarancji jakiej udziela producent. Okres gwarancji to nie tylko czas, kiedy możesz oddać materac do naprawy lub wymiany w razie usterki, ale także informacja o tym jak długo materac powinien wytrzymać codzienne użytkowanie. Choć specjaliści zalecają wymianę materaca po 7 latach to wielu producentów daje gwarancję na 15 i więcej lat, a co za tym idzie swoim nowym materacem możesz cieszyć się przez długi czas. Statystycznie każdy z nas spędza w łóżku 1/3 swojego życia. To szmat czasu i warto zadbać, aby wykorzystać go jak najlepiej. Wygodny materac z pewnością sprawi, że szybko zaśniesz, a rano obudzisz się rześki i gotowy do wyzwań czekających Cię kolejnego dnia.