20210317girl 1245773 1920

Zanieczyszczone powietrze jest już problemem na skalę światową. W Polsce często przekraczane są dopuszczalne normy stężeń szkodliwych substancji. Szczególnie duże zanieczyszczenie występuje w okresie grzewczym. Palenie w piecach złej jakości paliwem przyczynia się do powstania smogu, który w swoim składzie zawiera, szkodliwe dla zdrowia pyły zawieszone PM10 i PM2.5.

W naszych “czterech kątach” niestety także jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza. Optymalną ochroną jest w tym przypadku oczyszczacz powietrza. Urządzenia, które będą pracować w salonie oraz sypialni powinny odznaczać się także cichą pracą. Często także nie mamy miejsce na nowe urządzenia. W takim przypadku sprawdzą się oczyszczacze powietrza Sharp FP-J30 oraz FP-J40.

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30

Wydajność oczyszczacza Sharp FP-J30 kształtuje się na poziomie 180 m³/h, dzięki czemu skutecznie oczyszcza powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 22 m². Filtracja powietrza zachodzi na 5 etapach.

  1. Filtr wstępny - przeznaczony został do zatrzymywania wszystkich większych zanieczyszczeń, takich jak: kurz, włosy czy sierść zwierząt.

  2. Filtr węgla aktywnego - odpowiada za neutralizację nieprzyjemnych zapachów oraz pozbywa się lotnych związków organicznych.

  3. Filtr HEPA H13 - ze skutecznością 99,87% pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, w tym groźnych składników smogu (PM2.5 i PM10).

  4. Dzięki technologii Plasmacluster, wytwarzane są, a następnie wypuszczane do otoczenia dodatnio i ujemnie naładowane jony, które efektywnie walczą z wirusami, bakteriami czy zarodnikami pleśni i grzybów.

Bogate wyposażenie

Tryb Ion Shower to intensywny 60-minutowy program oczyszczania i jonizacji powietrza, który może być przydatny w trakcie sprzątania. W trybie sleep głośność oraz jasność wentylatora zostaje zredukowana do minimum. Ponadto wskaźnik konserwacji filtrów przypomina o konieczności wyczyszczenia zestawu filtracyjnego. Korzystanie z oczyszczacza Sharp FP-J30 jest bardzo proste i intuicyjne. W trybie manualnym możemy przełączać pomiędzy trzema dostępnymi szybkościami pracy wentylatora - sleep, med, max.

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J40EUW

Wydajność modelu Sharp FP-J40EUW kształtuje się na poziomie 240 m³/h. Dzięki temu urządzenie szybko i skutecznie oczyści powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 30 m². Głośność jego pracy to zaledwie 15 dB. Tak samo jak w poprzednim modelu zastosowano 3-stopniową filtrację składającą się z filtra wstępnego, filtra węglowego i filtra HEPA H13. Dzięki funkcji jonizacji powietrze jeszcze bardziej skutecznie oczyszczane jest z wszelkich patogenów.

Użyteczne funkcje

Oczyszczacz może pracować w sypialni, gdyż za pomocą trybu sleep możemy zredukować głośność oraz jasność wyświetlacza do minimum. O stanie jakości powietrza jestesmy stale informowani za pomocą wskaźnika czystości powietrza. Natomiast wskaźnik konserwacji przypomina o konieczności wyczyszczenia zestawu filtracyjnego. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w timer, auto restart oraz tryb Cleon Ion Shower. Tak jak w poprzednim modelu, w trybie manualnym mamy do wyboru 3 szybkości pracy wentylatora - sleep, med, max. Jeśli chcemy, aby urządzenie samo optymalizowało swoja pracę wystarczy włączyć automatyczny tryb inteligentny.

Podsumowanie - Ciche oczyszczacze powietrza

Głośność pracy oczyszczacza powietrza to jedne z głównych kryteriów wyboru urządzenia, które ma pracować w sypialni lub w salonie. Model FP-J30 to ciche i małe urządzenie, które skutecznie oczyści powietrze, a będzie przy tym praktycznie niewidoczne. Natomiast model FP-J40EU-W sprawdzi się do nieco większych powierzchni. Wszystkie produkty tej linii zostały pozbawione funkcji nawilżania. Urządzenia skutecznie oczyszczają i jonizują powietrze. Bogate wyposażenie sprawia, że użytkowanie jest niezwykle komfortowe.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAir.pl