odmiana1

Ruszają bezpłatne konsultacje dietetyczne w ramach wiosennej kampanii „Odmiana nie do poznania”. O tym, dlaczego warto wziąć w nich udział i co zrobić, żeby skutecznie schudnąć, rozmawiamy z Panią dietetyk z gabinetu Projekt Zdrowie — Moniką Gęgą.

Nowy rok, nowa ja — obiecujemy sobie w ramach noworocznych postanowień. Później koniecznie chcemy schudnąć do lata. Lato przed nami i co teraz?

Monika Gęga: ​Jestem zdania, żeby chudnąć nie do lata, a na lata. A dokładniej zmieniać swoje nawyki żywieniowe w taki sposób, aby osiągnąć trwałe efekty. Uważam, że dieta nie powinna kojarzyć się z głodówkami i milionami wyrzeczeń. Staram się przede wszystkim uczyć zdrowych nawyków tak, aby Pacjenci po zakończeniu terapii potrafili sobie radzić samodzielnie, utrzymywać prawidłową masę ciała i dbać o swoje zdrowie.

I to wyróżnia gabinet dietetyczny Projekt Zdrowie?

Monika Gęga: ​Wyróżnia nas przede wszystkim to, że jako nieliczni dajemy Pacjentom wybór pomiędzy kuracją opartą na połączeniu diety i suplementacji oraz kuracją opartą tylko na diecie. Dzięki temu możemy pomagać również dzieciom, kobietom w ciąży, matkom karmiącym, seniorom, czy osobom z jednostkami chorobowymi, uwzględniając potrzeby związane z wiekiem, przyjmowanymi lekami oraz współistniejącymi chorobami.

To więc nie tylko diety redukcyjne?

Monika Gęga: ​Absolutnie nie. Układamy nie tylko standardowe diety „odchudzające”, ale także diety ukierunkowane na poprawę zdrowia i odporności, kuracje dla osób aktywnych, zapracowanych, a nawet dla słodyczomaniaków. Zalecenia dietetyczne są zawsze przygotowywane indywidualnie. Diagnozujemy problem, ustalamy cel i wybieramy wariant kuracji. Dostosowujemy plan żywieniowy tak, aby nie nadszarpnął domowego budżetu – bazując na produktach sezonowych, dostępnych w popularnych marketach i dyskontach. Nasze naturalne suplementy to wysokiej jakości polskie produkty.

Trzeba tylko wykonać pierwszy krok i zapisać się na konsultację dietetyczną?

Monika Gęga: ​Dokładnie tak. ​Wiele osób z nadwagą nie korzysta z pomocy specjalistów, próbując się samodzielnie odchudzać i najczęściej nie osiąga pożądanych efektów. Ponadto zdarza się, że w placówkach opieki zdrowotnej spotykają się z negatywną oceną, nieprzychylnymi komentarzami, a nawet odmową pomocy ze względu na nadmiar kilogramów lub brak odpowiedniego sprzętu. Zaprzestają więc poszukiwania pomocy i problem się pogłębia. Stąd właśnie nasza akcja „Odmiana nie do poznania”. Chcemy pokazać, że pomoc dietetyka jest kluczowa w leczeniu otyłości, aby terapia była skuteczna. Że to nie tylko ustalanie planów żywieniowych, ale również wspieranie, motywowanie i opieka.

Czyli należy oddać się w ręce specjalisty?

Monika Gęga: Można zapytać: czy sam leczysz bolący ząb? Czy dobierasz sobie okulary? Czy przepisujesz sobie leki? Nie? To dlaczego sam układasz sobie dietę? Swoje zdrowie zdecydowanie warto oddać w ręce specjalisty. Dzięki radom i wskazówkom udzielanym podczas cotygodniowych wizyt kontrolnych łatwej jest pokonać chwile zwątpienia oraz zrozumieć reakcje organizmu. Mamy pewność, że dieta przebiega tak, jak należy. Zawsze staram się wspierać Pacjentów w dążeniu do celu, a ich zadowolenie i osiągnięte wyniki są dla mnie priorytetem. Krótko mówiąc, wspólnie pracujemy nad nawykami i monitorujemy efekty.

Na jakie efekty mogą liczyć Pacjenci?

Monika Gęga: ​Jest to w dużej mierze kwestia indywidualna, jednak zazwyczaj tempo chudnięcia, to około kilograma na tydzień. Umożliwia to osiągnięcie trwałych rezultatów, bez efektu jo-jo. I każdy ma szansę taką wspaniałą metamorfozę osiągnąć, tak jak osiągnęli ją Pacjenci Projekt Zdrowie. Z przykładowymi sukcesami możesz zapoznać się tutaj https://projektzdrowie.info/sukcesy-naszych-klientow/
Warto zastanowić się, ile wydajemy na diety z Internetu, czy przypadkowe suplementy. Zaczynając współpracę z dietetykiem, mamy pewność, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto i uzyskamy oczekiwane efekty.

Pozostaje więc zaprosić mieszkańców Nowego Targu na konsultacje do gabinetu Projekt Zdrowie.

Monika Gęga: ​Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. W trakcie spotkania przeprowadzę analizę składu ciała, wykonam badanie poziomu tkanki tłuszczowej, podam wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowiem, jak zmienić nawyki żywieniowe.

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację pod numerem telefonu: 573 430 040 lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie nowytarg.projektzdrowie.info, lub odwiedź nasz profil na fb i umów się przez messenger https://www.facebook.com/ProjektZdrowieNowyTarg.

PROJEKT ZDROWIE
POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE
E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Szaflarska 6
34-400 Nowy Targ
+48 573 430 040
https://nowytarg.projektzdrowie.info

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10 - 18
Wtorek 8 - 16
Środa 11 – 19
Czwartek 11 – 19
Piątek 7 -15

umowsie1

projekt2

gęga

Dietetyk mgr Monika Gęga

pcd