geontekst

Tyczenie domu, sporządzenie mapy do celów projektowych, geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza, czy „wytyczenie granic” działki, to jedne z najczęściej  wykonywanych czynności przez geodetę. Ile zatem to kosztuje i czy istnieje cennik usług geodezyjnych?

Cena zależy od kilku zasadniczych elementów. Niemal w każdej robocie geodezyjnej największy wpływ na wysokość kosztów, jakie musimy ponieść, ma cel, położenie, wielkość (powierzchnia) i stopień skomplikowania opracowania, technologie wykorzystywane przez geodetę. Skupmy się jednak na kilku aspektach tych najbardziej typowych prac geodezyjnych wykonywanych dla klienta indywidualnego w okolicach miast Nowy Targ oraz Zakopane. Klikając w nagłówki, można zapoznać się bardziej szczegółowo z omawianym tematem i dowiedzieć się czemu jest tak drogo J

Mapa do celów projektowych(https://www.facebook.com/geoonbs/posts/167287418069404)

Dokument ten jest niezbędny przy sporządzaniu projektu każdego obiektu budowlanego, wymagającego uzyskania pozwolenia na budowę. Cena mapy do celów projektowych, gdzie jej zakres opracowania nie przekracza powierzchni 1 ha (np. mapa pod projekt budynku mieszkalnego) zaczyna się od 1000 zł i zależy od stopnia zurbanizowania terenu, materiałów dostępnych w zasobie Starostwa Powiatowego w tym danych dotyczących granic działki, czy ukształtowania terenu.

Tyczenie obiektu budowlanego(https://www.facebook.com/geoonbs/posts/170621221069357) Największy wpływ na kwotę ma tutaj stopień skomplikowania tyczonego obiektu oraz ilość elementów do tyczenia. Cena wytyczenia budynku zaczyna się od 800 zł.

Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza (https://www.facebook.com/geoonbs/posts/172667834198029)

Inwentaryzacja powykonawcza jest niezbędna do odbioru np. domu i legalnego zamieszkania w nim. Koszt to ok. 1000 zł, zależny od ilości i długości przyłączy i stopnia skomplikowania pomiaru.

Ustalenie przebiegu granic/wyznaczenie punktów granicznych/wznowienie znaków granicznych(https://www.facebook.com/geoonbs/posts/196352631829549)

Potoczne „wytyczenie” granic, gdzie cena zależy chyba od największej ilości czynników. Wykonywanie tych czynności często niesie ze sobą nieprzewidywalny rozwój wydarzeń zarówno dla geodety jak i klienta. Dane dotyczące granic mają wpływ na rodzaj czynności, natomiast położenie, kształt, ilość załamań granic działki, liczba stabilizowanych punktów, powierzchnia, ilość sąsiadów mają bezpośredni wpływ na kwotę, która zaczyna się od 1800 zł przy działce o regularnym kształcie.

Podział działki (https://www.facebook.com/geoonbs/posts/258473742284104)

Cena zależna m. in. od przeznaczenia nieruchomości (rolna, leśna, budowlana), powierzchni, danych dotyczących zewnętrznych granic. Koszt podziału działki rozpoczyna się od 2000 zł + od 500 zł za każdą kolejną nową granicę.

Artykuł przedstawia klasyczne roboty geodezyjne oraz ich orientacyjne ceny, których można się spodziewać w powiatach nowotarskim i tatrzańskim, ale tak naprawdę geodeci działający na terenie miast Nowy Targ i Zakopane oraz okolic mogą mieć różne stawki i swoje sposoby naliczania opłat. Do tego dochodzą prace nietypowe, takie o dużym stopniu trudności i skomplikowania, do których trzeba podchodzić indywidualnie. Dlatego udzielając odpowiedzi na pytanie, czy istnieje cennik usług geodezyjnych, z przykrością trzeba stwierdzić, że takowego nie ma.

Wybór firmy geodezyjnej, a konkretniej geodety, któremu powierza się wykonanie zlecenia, nie powinien opierać się głównie na cenie, a przede wszystkim na jego podejściu do klienta, jego doświadczeniu, rzetelności i uczciwości. Fachowiec wykonujący dla nas prace powinien wzbudzać nasze zaufanie, dlatego warto kierować się opiniami innych zadowolonych klientów. Finalnie, niezależnie od dziedziny, każdy spodziewa się, że usługa będzie wykonana po prostu dobrze i bezproblemowo, oszczędzając nasz czas, nerwy, a co za tym idzie zdrowie i również pieniądze.

Firma GeoOn, zapewnia kompleksowe, rzetelne i terminowe wykonanie usług geodezyjnych.

Zapraszamy do kontaktu, to nic nie kosztuje.

Tel: 730064263

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fb: www.facebook.com/geoonbs

Wykonujemy:

> PRACE GEODEZYJNE ZWIĄZANE Z PROCESEM BUDOWLANYM
· Mapa do celów projektowych;
· Tyczenie budynku i innych obiektów budowlanych;
· Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza;
· Obsługa geodezyjna obiektów budowlanych i  budowli liniowych;
· Pomiar osiadań i przemieszczeń budynków i budowli;

> PRAWNA OBSŁUGA NIERUCHOMOŚCI
· Ustalenie granic działki ewidencyjnej;
· Podział działki;
· Wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych;
· Dokumentacja do notariusza i sądu;

> USŁUGI DRONEM
· Inspekcjedronem obiektów trudno dostępnych (dachy budynków, mosty, kominy itp.);
· Pomiar objętości mas ziemnych;
· Ortofotomapa z drona;
· Inwentaryzacja zabytków;
· Opracowanie numerycznego modelu terenu NMT i NMPT;
· Model 3d – chmura punktów;
· Zdjęcia z drona, filmy z drona i inne;