zuzanka plewa

Zuzia to wyjątkowa nastolatka z Knurowa. Dwa lata temu strażacy z OSP Maniowy pomogli rodzinie Zuzi zbudować łazienkę dostosowaną do potrzeb dziewczynki. Dzięki wsparciu ludzi udało się zebrać środki i przeprowadzić remont, by mogła bezpiecznie z niej korzystać - choruje na EB (pęcherzowe oddzielanie się naskórka).

Niestety 3 marca br. dom rodzinny Zuzi dotknął pożar. Doszczętnie spłonęło jedno pomieszczenie przylegające do kotłowni, gdzie znajdował się magazyn leków, opatrunków i odżywek dziewczynki. Pani Basia – mama Zuzi przechowywała tam półroczny zapas środków, ponieważ zaopatrzyła się w związku z pandemią.

W pomieszczeniu były też nowe meble i sprzęty przeniesione tu w związku z planowanym remontem kuchni. A także oszczędności, z których ten remont miał być finansowany na początku. Same leki i odżywki to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt sprzętów i oszczędności to pewnie drugie tyle. Zanim ubezpieczyciel będzie mógł wypłacić odszkodowanie potrzeba zakupić leki i odżywki oraz wstępne materiały na odbudowę. Ze względu na chorobę Zuzy, Mama jest z nią cały czas, Tata pracuje w delegacjach i w każdej wolnej chwili remontuje stary dom. Z uporządkowaniem domu problemu nie ma - zrobiliśmy łazienkę - pomożemy przy powrocie do normalności. Dziś pomogliśmy w wietrzeniu i wstępnym ogarnianiu miejsca pożaru. Ale jak chodzi o pieniądze, liczymy tylko na Was - ludzi dobrej woli – tłumaczą organizatorzy zbiórki. To ci sami strażacy, którzy dwa lata temu prowadzili remont łazienki. Przez ten czas nie tylko zaprzyjaźnili się z dziewczyną, właściwie stała się nieformalnym członkiem jednostki. Poznając potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej sama założyła zbiórkę, by wspomóc druhów w zakupie auta do ratownictwa wodnego.

Z uporządkowaniem domu problemu nie ma - zrobiliśmy łazienkę - pomożemy przy powrocie do normalności. Dziś pomogliśmy w wietrzeniu i wstępnym ogarnianiu miejsca pożaru. Ale jak chodzi o pieniądze, liczymy tylko na Was - ludzi dobrej woli – apelują strażacy. W tym celu założyli internetową zbiórkę, by zebrać środki i odkupić dziewczynce potrzebne lekarstwa.

Pomóżmy im w tym szczytnym celu.