DSC 0018NOWY TARG. Tylko minionej nocy doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których  sprawcami byli nietrzeźwi kierujący. 2,8 promila alkoholu w organizmie miał 28-latek kierujący bmw, który doprowadził do zderzenia z audi, a u 27-latka kierującego fiatem, który uderzył w znak drogowy i uciekał przed policjantami badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 20.00, w Nowym Targu na drodze krajowej nr 47 – informuje asp. Dorota Garbacz, oficer prasowy nowotarskiej KPP. Na miejscu zdarzenia policjanci ruchu drogowego ustalili, że 28-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, jadąc  od Szaflar w kierunku Nowego Targu, nagle zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył  jadące z naprzeciwka audi, po czym wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 28-latek był kompletnie pijany. Bezskutecznie próbował wyjechać samochodem z rowu.  Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 2,8 promila alkoholu w organizmie.  Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu sprawcy zdarzenia prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

DSC 0014

Niespełna dwie godziny później nowotarscy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o kolizji, tym razem na ul. Kowaniec. Jak ustalono, kierujący fiatem zjechał z jezdni i uderzył w znak drogowy, po czym odjechał z miejsca gubiąc tablicę rejestracyjną. Po przyjeździe na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli  tablicę rejestracyjną i połamane elementy zderzaka. W pewnej chwili policjanci zauważyli jadącego uszkodzonego fiata bez tablicy rejestracyjnej, pasującego opisem do tego ze zgłoszenia  i natychmiast pojechali za pojazdem. Mundurowi dali sygnał świetlny i dźwiękowy kierującemu do zatrzymania samochodu. Ten jednak nie reagował na polecenia policjantów jechał dalej. Kierujący zatrzymał się dopiero przy ul. Długiej.  Fiatem kierował 27-letni mężczyzna. Badanie wykazało u kierowcy  ponad  2 promile alkoholu w organizmie. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a mężczyzna stracił prawo jazdy. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów nawet na kilka lat oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Warunki drogowe są trudne, a to kolejne zdarzenia drogowe w ostatnim czasie spowodowane przez nietrzeźwych kierujących – uczula policja. Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po spożyciu alkoholu. Grożą za to bardzo surowe konsekwencje prawne i finansowe. Przede wszystkim apelujemy o rozsądek, ponieważ można doprowadzić do nieodwracalnej tragedii na drodze. 

Fot. KPP Nowy Targ