podhaleregion 2

Perspektywa oszczędności jest kusząca. Ciepło domowego ogniska zdecydowanie zachęca do zdecydowania się na ciepły montaż okien. Sprawdź, czy w trakcie budowy domu rzeczywiście warto w niego zainwestować.

Na samym początku warto podkreślić, że podstawowa zasada pomiędzy ciepłym montażem, a tradycyjnym skupia się wokół sposobu wykonania uszczelnień pomiędzy ramą ościeżnicy okna, a murem konstrukcyjnym całego budynku. W krajach takich jak Niemcy czy Austria ciepły montaż jest stosowany już od wielu lat. W Polsce wciąż stanowi swego rodzaju nowość, a inwestorzy podchodzą do tego tematu z pewną dozą nieufności. Okazuje się, że zupełnie niesłusznie. Okna z Krakowa, która są instalowane właśnie w ten sposób, przede wszystkim zachowują niezbędne parametry i zapewniają ciepło i komfort na długi czas.

Okna z montażem Kraków – dlaczego jest tak ważny?

Na rynku dostępnych jest wiele świetnej jakości produktów w postaci okien z doskonałymi profilami, a także ramami. Okazuje się jednak, że nawet najlepsze produkty, które są źle zamontowane, po prostu nie spełniają określonych norm, a przy tym nie zapewniają takiej skuteczności. Stolarka bez odpowiedniego montażu po prostu nie spełnia swojej funkcji. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby postawić na sprawdzoną firmę, w której nie tylko kupisz okna, ale również powierzysz im ich montaż. Dzięki temu zyskasz pewność, że cała usługa zostanie wykonana na jak najwyższym poziomie.

podhaleregion 1

Okna plastikowe Kraków – ciepły montaż się opłaca

Na czym polega ciepły montaż okna plastikowe Kraków? Jest to instalacja w warstwie ocieplenia, co jest najlepszym sposobem na wyeliminowanie tak zwanych mostków termicznych, czyli miejsc, które powodują straty ciepła. Jest to niezwykle ważne w szczególności w budownictwie energooszczędnym. Monter w takiej sytuacji używa dwóch warstw izolacyjnych – wewnętrznej oraz zewnętrznej. W środku musi znaleźć się warstwa paroszczelna, z kolei na zewnątrz paroprzepuszczalna. W praktyce oznacza to spore oszczędności, ponieważ inwestorzy, którzy zdecydowali się na ciepły montaż, mogą pochwalić się niższymi rachunkami za ogrzewanie.

Czy ciepły montaż okien jest drogi?

Wielu inwestorów obawia się, że ciepły montaż jest bardzo kosztownym rozwiązaniem. Nie musi tak być. Okazuje się, że cennik okien z Krakowa może być przystępny również w sprawdzonych firmach, takich jak Novobudowa. Wybierając specjalistów z tego miejsca, zyskujesz pewność, że zakupisz pełnowartościowy produkt, ale również usługę montażu, która zostanie przeprowadzona od A do Z zgodnie ze sztuką budowlaną. Warto bowiem pamiętać o tym, że przez zły montaż okien dom może tracić nawet trzydzieści procent energii! Zakup stolarki okiennej to inwestycja na długie lata. W tym przypadku warto postawić na nieco większą kwotę, która z pewnością zwróci się w krótkim czasie w niższych rachunkach za ogrzewanie.

podhaleregion 3