Pacynkomat

"Turlicki" biorą udział w XI edycji konkursu „Projektanci edukacji”, chcą zdobyć środki na wykonanie pacynek dla Dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

 "Turlicki" to kółko teatralne, działające w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Skupnia-Florka w Gliczarowie Górnym. Aktorzy to dzieci w wieku od 7 do 13 lat,  które zwykle zapisują się do kółka teatralnego w kl. I i pozostają w nim przez cały okres nauki w szkole podstawowej.

W godzinach wolnych od zajęć-popołudniowych lub weekendowych chcielibyśmy się spotykać i wykonać własnoręcznie pacynki dla Dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Chcielibyśmy stworzyć tam  teatralny Pacynkomat, czyli MIMI kącik teatralny,  w którym dzieci mogłyby w dowolnej chwili wziąć  pacynkę, pobawić się , animować nią by w dowolnej chwili odłożyć ją, wziąć inną, wspólnie pobawić się z rodzicem, innymi dziećmi z oddziału. Pomogliby nam rodzice naszych uczniów z kółka teatralnego- w elementach, które należy przeszyć na maszynie-elementy materiałowe: na dłonie i ciało. Przedstawiciele Szpitala w Krakowie wyrazili zainteresowanie naszym pomysłem i chętnie przyjmą pacynki, po przejściowym okresie ich kwarantanny - piszą o swoich planach.

Możemy wspomóc ich szczytny cel, oddając głos na przygotowany przez nich projekt. Głosować można przez stronę internetową: projektanciedukacji.pl Pod opisem, na dole strony znajduje się odnośnik: zagłosuj na ten projekt.

Następny krok to podanie swojego adresu mailowego, na który zostanie wysłany link potwierdzający oddanie głosu na wybrany projekt.

fot: Turliki