IMG 5375

Młoda artystka z Podwilka śpiewa, gra na fortepianie i harfie, cały czas rozwijając swoje zdolności.

Oprócz uczęszczania do szkoły muzycznej, gdzie gra na fortepianie, Kasia doskonali wokal oraz umiejętność gry na harfie. W wieku ośmiu lat zaczęła uczęszczać na scholę, gdzie nauczyciele dostrzegli jej zdolności. Dziewczyna bierze udział w wielu konkursach, gdzie zdobywa pierwsze miejsca i wyróżnienia, m.in. pierwsze  miejsce na Stabat Mater w Jabłonce, dwa pierwsze miejsca na Sacrosongu w Nowym Targu (2018,2019), dostała się również do półfinału ogólnopolskiego konkursu „Wygraj sukces” i wzięła udział w znanym dziecięcym muzycznym programie telewizyjnym.

Jej gra i niezwykła barwa głosu sprawiły, że jest zapraszana, by uświetnić uroczystości ślubne swoim występem.

Wspieramy Młode Talenty

Kasia to rozsądna, pracowita dziewczyna. Wkłada serce w to co robi, rozwija się cały czas – mówi tata – Marek Waberski, założyciel akcji Wspieramy Młode Talenty. Płyta świąteczna, na której Kasia śpiewa polskie kolędy, akompaniując sobie na fortepianie i harfie, to nie tylko szansa na pokazanie się szerszemu gronu odbiorców. Co ważne 10% ze sprzedaży każdej płyty przeznaczane jest na wsparcie kolejnych uzdolnionych Młodych Ludzi.

 

unnamed 1

 

Zachęcajmy młodych ludzi, by mieli odwagę się pokazywać, rozwijać swoje talenty, nie porównywać się do innych tylko robić swoje. Stąd też wziął się pomysł na akcję. Zapraszam też lokalnych przedsiębiorców czy instytucje, aby kupując płytę Kasi na upominek dla osób ze swojego otoczenia: znajomych, klientów czy kontrahentów - dołączyli się do akcji – tłumaczy pan Marek.

Kasia poprzez tą płytę chce zachęcić do podtrzymywania jednej z Najpiękniejszych Polskich Tradycji, jaką jest słuchanie kolęd w okresie bożonarodzeniowym.

Harfa i śpiew

Kasia gra na harfie od trzech lat. Szybko okazało się, że dziewczyna świetnie daje sobie radę. Co niezwykłe: z łatwością pogodziła granie na harfie ze śpiewem. To nieprzeciętna umiejętność.

Kilka miesięcy grałam, a potem zaczęłam też przy tym śpiewać. Może dlatego, że grałam już wcześniej na fortepianie – tłumaczy – opracowywanie akompaniamentu do harfy sprawia mi radość.

JAN 5880

Zapytana skąd pomysł na taki instrument mówi: traktuję to trochę jako powołanie. Była mi obcym instrumentem do czasu aż wspomniał o nim pan Krystian Grzywacz. To on mnie ukierunkował, za co jestem mu ogromnie wdzięczna.

Kasia podkreśla, że ogromnym wsparciem jest dla niej rodzina. To rodzice zapisali ją na lekcje harfy, a wcześniej na fortepian i śpiew. 

Aksamitny głos i niezwykła wrażliwość muzyczna Kasi sprawiają, że każdy wykonany przez nią utwór cieszy się uznaniem słuchaczy. Swoją pasją dzieli się na kanale Youtube.

 

Utwory pojawiają się też w mediach społecznościowych na profilu Kasi i jej taty, gdzie zyskują po kilkaset udostępnień. Na stronie:https://www.kasiawaberska.pl można posłuchać fragmentu jej płyty z Najpiękniejszymi Polskimi Kolędami, gdzie śpiewa, gra na fortepianie i harfie.

Niespodzianka dla naszych czytelników: dla pierwszych trzech osób, które udostępnią artykuł na swoim Facebooku i wyślą do nas maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w tytule Kasia Waberska otrzyma Płytę z Kolędami Kasi z autografem.

fot: Marek Waberski