wypozyczyalniasamochodw1

Czasy kiedy samochód można było wypożyczyć jedynie z nielicznie działających regionalnie wypożyczalni już dawno minęły. Dziś wypożyczalnie aut funkcjonują nie tylko w miastach ale i w maleńkich miejscowościach. Znajdziemy zarówno uniwersalne wypożyczalnie jak i wyspecjalizowane w określonym typie wynajmu lub pojazdów wypożyczalnie.

Rozwój rynku

Wraz z upowszechnieniem samochodu jako narzędzia pracy, środka transportu i nieodłącznego elementu wyposażenia każdego gospodarstwa domowego również usługi wynajmu samochodu zyskały na powszechności. Z dnia na dzień stajemy się coraz bardziej wygodni co za tym idzie wielu z nas nie umie sobie wyobrazić nawet jednego dnia bez dostępu do samochodu. Faktycznie w wielu miejscach życie bez samochodu jest bardzo trudne, stąd też poza usługa wynajmu auta na wyjazd planowany, okazję popularność zyskała usługa wypożyczenia auta w ramach samochodu zastępczego. Jak każda maszyna samochody ulegają przeróżnym awariom, również kolizjom.

 Pokonać konkurencję

Wydawałoby się że poza cena trudno jest w inny sposób konkurować wypożyczalniom samochodów. W praktyce jak się przyjrzymy ofertom konkurencyjnych wypożyczalni okaże się że poza ceną przedsiębiorcy szykują klientom szereg promocji, okazji cenowych, jak tez dodatków. Kompleksowość oferty na która skalda się możliwość wraz z samochodem wypożyczenia dodatkowego bagażnika, przyczepy, fotelika dla dziecka itd. to okazja do wygrania z konkurencją. Poza tym istotne znaczenie maja opcjonalne usługi jak odbiór samochodu z kierowcą w wybranym terminie, niestandardowej lokalizacji. Kluczowe a pakiety dodatkowego ubezpieczenia, których nie trzeba szukać poza wypożyczalnią. Konkurować można także jakością obsługi i jej dostępnością.

Obszerna flota

Jakość floty pojazdów to spory atut wypożyczalni. Mając w czym wybierać wolimy właśnie w takiej wypożyczalni korzystać z usługi. To się bezpośrednio wiąże z dostępnością. Im większą ilość samochodów w ofercie tym też większe prawdopodobieństwo że dany samochód będzie dostępny. Wypożyczalnie oferują samochody w różnym typie, jednak co do zasady są to samochody stosunkowo nowe o nowoczesnym wyposażeniu, niskim spalaniu, dobrze ubezpieczone. Standardem są samochody bez reklam i znaków szczególnych, z reguły w kolorach podstawowych. Bardzo ważnym atutem jest to, iż samochody są na bieżąco serwisowane i tym samym rzadko ulegają awariom. Sprawne, bezpieczne i komfortowe auta zachęcają do skorzystania z usług danej wypożyczalni. Awaryjność nie sprzyja zaufaniu, nawet gdy cena stawki dobowej jest niska.

Promocje i akcje

Sezonowe obniżki, pakiety tańszych usług, zniżki na drugi samochód czy wynajem długoterminowy to tylko niektóre przykłady akcji przyciągających klientów. Duże znaczenie ma też fakt, iz docenia się stałych klientów i polecenia. Będąc zadowolonym z usługi z pewnością wrócimy do wypożyczalni kolejnym razem, jeśli zaistnieje potrzeba wynajmu auta. Dobra reklama i opinia, zwłaszcza w sieci to duża przewaga nad konkurencją. Rozpoznawalności marki sprzyja współpraca z siecią turystyczną oraz ubezpieczycielami korzystającymi z wypożyczalni w ramach zapewnienia klientom samochodów zastępczych.