zdrowiee2

Bezpłatne konsultacje dietetyczne w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski, spotkania i transmisje live ze specjalistami oraz bezpłatne materiały edukacyjne dla Pacjentów, to tylko niektóre elementy kampanii drugiej edycji akcji społeczno-edukacyjnej „Pomagamy, nie oceniamy” organizowanej przez Polskie Centra Dietetyczne. Akcja potrwa od 14 września do końca listopada.

Przyczyny otyłości

Otyłość w Polsce nadal postrzegana jest jako zaniedbanie żywieniowo-ruchowe i wciąż nie zdajemy sobie sprawy, że może powodować ją wiele czynników: genetycznych, psychologicznych, środowiskowych czy hormonalnych. Jedno jest pewne – każdy z Pacjentów potrzebuje indywidualnej diagnostyki i zaleceń żywieniowych. Diety „z Internetu” zazwyczaj przynoszą całkowicie odwrotne efekty od tych obiecywanych.

Celem akcji „Pomagamy, nie oceniamy” jest edukowanie w zakresie prawdziwych przyczyn otyłości, zwiększanie świadomości na temat bezpiecznych metod jej leczenia oraz zwrócenie uwagi na sposób traktowania osób otyłych – zarówno dzieci, jak i dorosłych i seniorów.

Mam problemy z wagą. Co zrobić?

Otyłość może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy status społeczny. - Jeszcze rok temu komunikowaliśmy, że nieprawidłową masę ciała ma ponad połowa Polaków, dzisiejsze statystyki mówią już o 61%. Liczby rosną w zastraszającym tempie. Dane pokazują, że z jednej strony problem się pogłębia wraz z wiekiem, z drugiej strony mamy natomiast stale rosnący odsetek dzieci w wieku szkolnym z nieprawidłową masą ciała. Nasza zeszłoroczna akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, udało nam się pomóc setkom osób na terenie całej Polski. Nasi dietetycy odbywali konsultacje w gabinetach, ale też organizowali spotkania i prelekcje z mieszkańcami podczas lokalnych eventów. Widzimy jednak, że problem nadal jest poważny, dlatego również w tym roku chcemy pomagać osobom z nadwagą i otyłością w dążeniu do lepszego samopoczucia oraz poprawy zdrowia. Pomagać, nie oceniać. Taka jest nasza rola- – tłumaczy koordynator akcji.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, gabinety dietetyczne Projekt Zdrowie oferują możliwość odbycia darmowych konsultacji dietetycznych. W trakcie spotkania dietetyk przeprowadza analizę składu ciała, wykonuje badanie poziomu tkanki tłuszczowej oraz podaje wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowiada, jak zmienić nawyki żywieniowe.

umow sie na wiytye2

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację w Nowym Targu

Projekt Zdrowie Nowy Targ

Szaflarska 6

tel. 573 430 040

nowytarg.projektzdrowie.info

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie 

www.pomagamy-nieoceniamy.pl

Serdecznie wszystkich zapraszamy na bezpłatną analizę składu ciała już w najbliższy czwartek 1 października od godziny 11:30 w Galerii Dekada w Nowym Targu 
Przyjdź i zobacz, jaki masz poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej, zawartość wody w organizmie oraz jaki jest Twój wiek metaboliczny