P3750797NOWY TARG. Od rejonu wlotu ul. Sobieskiego do rynku zaczął się niedawno remont części brukowanej granitową kostką nawierzchni jezdni centralnego placu. Kilka dni temu ekipa opuściła front robót. I zaczęły się interwencje kierowców oraz przechodniów zmuszonych omijać wygrodzone barierkami miejsce…

- Taki jest proces technologiczny i w tej chwili wymaga on, żeby ciężkie pojazdy nie jeździły po tych fragmentach zanim podłoże się nie ustabilizuje – wyjaśnia Marcin Dziadkowiec, kierownik referatu ds. drogownictwa i transportu w nowotarskim Urzędzie Miasta.

Według jego zapewnień, miasto próbuje wyremontować nawierzchnię jezdni w tych fragmentach, które tego wymagają. I stara się to robić w miarę możliwości „bezinwazyjnie”, nie zmieniając organizacji ruchu. Ilości pojazdów i pieszych przemieszczających się przez rynek są jednak bardzo duże. Stąd irytacja i przekonanie, że jeśli ludzie ze sprzętem już nie działają ostro i wygląda na to, że kostka została przełożona, to i barierki powinny zniknąć. Tymczasem nadal utrudniają ruch.

Szef referatu zapowiada, że w tej sprawie niebawem zostanie opublikowany oficjalny komunikat burmistrza.

Natomiast prace u wlotu ul. Sobieskiego to dopiero początek remontu nawierzchni jezdni w rynku, bo będzie ona – w ten sam sposób - poprawiana jeszcze w innych miejscach.

Barierki w rynku

Fot. Anna Szopińska