dofe coverphoto v1

„Dni Otwarte Funduszy Europejskich” to akcja online organizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi wszystkich województw oraz instytucjami wdrażającymi Fundusze Europejskie w Polsce.

 Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbędą się w terminie od 25 do 27 września 2020, stanowiąc unikalną okazję do zapoznania się z projektami realizowanymi przez Gminę Miasto Zakopane.

Akcja ma na celu promowanie funduszy Unii Europejskiej, jak również ukazanie efektów realizacji projektów współfinansowanych z funduszy UE. Gmina Miasto Zakopane uczestnicząc w Dniach Otwartych pragnie pokazać, iż fundusze unijne kreują korzystnie rzeczywistość, w której żyjemy, zarówno w sferze gospodarczej, kulturowej i społecznej.

W ramach tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich można zapoznać się z efektami realizacji dwóch projektów realizowanych przez Gminę Miasto Zakopane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2015. Jednym ze zgłoszonych projektów jest „Modernizacja zabytkowej Willi Czerwony Dwór na cele kulturalne”. https://www.dniotwarte.eu/przyklady-projektow/odwiedz-wille-czerwony-dwor-centrum-kultury-rodzimej-w-zakopanem

Drugim zgłoszonym projektem jest „Popularyzacja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego”. W chwili obecnej jego realizacji towarzyszą dwie wystawy „Wtopieni w krajobraz. Zakopiańscy Twórcy Ludowi” i "Portrety Zakopiańskich Twórców Ludowych w obiektywie Adama Brzozy". Wystawy te prezentują dorobek zakopiańskich literatów, malarzy i rzemieślników tworzących z umiłowania do tradycji i piękna Skalnego Podhala.

https://dniotwarte.eu/przyklady-projektow/wystawy-portretow-i-dziel-tworcow-ludowych-popularyzacja-zakopianskiego-dziedzictwa-kulturowego

Dodatkowo 25 września w godzinach 14.00-16.00 zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie w Czerwonym Dworze: spacer po zakopiańskiej willi i spotkanie z autorem publikacji „Wtopieni w krajobraz. Zakopiańscy Twórcy Ludowi”. Bądźmy razem w weekend DOFE!
 
źródło: UM Zakopane