fot porozumienie dla pragi2

Władze miasta zachęcają mieszkańców, by dali  drugie życie opuszczonym miejskim donicom.

 Zaadoptuj Donicę to akcja polegająca na wskazaniu niezagospodarowanych donic, następnie sadzeniu i sianiu w nich roślin oraz ich pielęgnacji, a także na umieszczaniu w misach tabliczek nawiązujących treścią do całego przedsięwzięcia.

Działanie zainicjowane przez warszawskie Porozumienie Dla Pragi cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Zaadoptowanych donic przybywa regularnie w wielu miejscach w kraju, m.in. w Katowicach, Opolu, Giżycku czy Warszawie. Mamy nadzieję, że Zakopane wkrótce do nich dołączy!

Oto miejsca, w których sa znajdują się donice:

- osiedle przy ul. Słonecznej

- osiedle przy ul. Piaseckiego

- teren przy Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Zborowskiego

- teren przy Miejskiej Galerii Sztuki, ul. Weteranów Wojny

- teren przy szkole podstawowej na Harendzie

- teren przy szkole podstawowej na ul. Nowotarskiej (w rejonie hali sportowej)

- plac w Kuźnicach

Każdego, kto zechce wziąć udział w akcji, prosimy o kontakt z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska, nr tel. 18 20 20 412 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do wzięcia udziału w akcji zachęcamy rodziny z dziećmi, seniorów, uczniów szkół i wszystkich tych, którzy wspólnie chcą tworzyć zielone Zakopane!

Na zdjęcia zaadoptowanych donic wraz z tabliczkami czekamy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na Facebook: ZakopaneOfficial

Źródło. UM Zakopane