portaleregion

Pielęgnacja twarzy to bardzo powszechne działania wykonywane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, Wszelkie zabiegi regenerujące wygląd i zdrowie skóry można wykonać w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak również w zaciszu własnego domu. Który zabieg na twarz zdobył największą popularność? Czym jest peeling? Jak zrobić peeling do twarzy w domu?

Peeling do twarzy - cechy szczególne i właściwości

Odpowiednio przygotowany i przeprowadzony peeling przynosi wiele korzyści dla organizmu ludzkiego. Stosowany na twarz pomoże zredukować powstające zmarszczki, wygładzić skórę, jak również nadać jej pięknego blasku i wyglądu. Czym jest ten popularny zabieg?

Peeling to określenie dotyczące zarówno sposobu wykonywania zabiegu kosmetycznego, jak i nazwa określająca produkt pielęgnacyjny. Drugie ze znaczeń tego słowa odnosi się do substancji, która posiada kilka ważnych, charakterystycznych cech. Scrub do ciała - bo tak tez można określić ten artykuł - zawiera w swojej strukturze drobinki ścierające skórę, których ilość, wielkość i rodzaj uzależnione są od kilku czynników. Skład i moc peelingu dobierana jest do pielęgnowanej części ciała, wieku odbiorcy, jak również rodzaju skóry.

Kosmetyk ten można zakupić w aptece, drogerii lub salonach i gabinetach kosmetycznych. Skuteczny preparat można także wykonać samemu, dobierając składowe elementy zgodnie z własnymi upodobaniami, możliwościami i potrzebami.

Jak zrobić peeling do twarzy?

Peeling do twarzy to produkt, który z powodzeniem można przygotować własnoręcznie. Aby spełniał one oczekiwania użytkownika, powinien być wykonany w kontekście jego potrzeb i oczekiwań. Do stworzenia produktu należy przygotować odpowiednie składniki, które zazwyczaj są ogólnodostępne. Wśród popularnych peelingów do twarzy, które można wykonać samemu, zaliczamy:

PEELING CUKROWY

Peeling cukrowy to jeden z najbardziej popularnych sposobów na złuszczanie naskórka i pielęgnację ciała. Jest on bardzo prosty w wykonaniu, a do jego stworzenia potrzebne będzie przygotowanie cukru i oliwy. Konsystencja środka kosmetycznego zależeć będzie od rodzaju składnika natłuszczającego. Do wykonania stałego kosmetyku należy użyć oleju kokosowego, a bardziej płynnej formy oliwy z oliwek. Preparatowi temu można również nadać ulubiony kolor lub aromat, wykorzystując olejki eteryczne, lub sok owocowy.

PEELING KAWOWY

Do jego przygotowania należy użyć 3 łyżeczek fusów wypitej kawy, 5 łyżeczek oliwy z oliwek oraz łyżeczkę zmielonego cukru. Tego rodzaju mikstura idealnie nadaje się do wmasowywania w skórę twarzy. Mieszankę tę można również wzbogacić, dodając żel do kąpieli. Dzięki temu uda się stworzyć kosmetyk do całego ciała.

PEELING Z PŁATKÓW OWSIANYCH

To idealny peeling dla skóry wrażliwej, cienkiej i delikatnej. Głównym składnikiem tego rodzaju kosmetyku są 3 odpowiednie zmielone, czubate łyżki płatków owsianych. Cząstki te można zmiksować za pomocą blendera lub młynka do kawy. To przygotowanych w ten sposób płatków należy dodać łyżkę miodu, a następnie łyżkę jogurtu naturalnego. Zmieszane składniki można nakładać bezpośrednio na twarz oraz inne części ciała.