gorlae

W piątek o godzinie 19.00 w Domu Ludowym w Kościelisku odbędzie się spotkanie pt. GÓRALE Z INNEJ GÓRY. Ten event to poszerzenie definicji Górali o inne regiony górskie na świecie.

 Prelegenci zabiorą Was w podróż po najwyższych górach świata. Wprowadzą w egzotycznie górski świat za pomocą filmów oraz zdjęć. Historie będą się opierać o ich doświadczenia zdobyte w dalekich podróżach, o charakterze kulturowym oraz sportowym. W skrócie będzie to kilka słów o wspinaczce, nartach, snowboardzie oraz poznawaniu tego co na co dzień
niedostępne i odległe. 
Prelegenci:
Paweł Zalejski
Szymon Styrczula-Maśniak
Marcin Kin
Michał Ślusarczyk
Jakub Hornowski

W programie:
19:00
Paweł Zalejski opowie o swojej ostatniej wyprawie w Karakorum. Zaprezentuje swój premierowy film dokumentalny o tragarzach.
20:00
Narciarska wyprawa ekipy Freeride Academy w poszukiwaniu śniegu, przygody, koni i koniaku. Prelekcja z wyjazdu do centralnej Azji w czasach pandemii i restrykcji. Kirgistan zwany Szwajcarią Centralnej Azji w 94% pokryty jest górami. Potężny łańcuch Tien Shan daje nieskończone możliwości eksploracji. W tych ciężkich czasach zarazy ekipa Freeride Academy wybrała się w podróż w poszukiwaniu śniegu, nowych przyjaźni, sensu życia i legendarnego trunku dającego wieczną młodość i nadludzką siłę.

O tych i o innych przygodach z tego pięknego kraju dowiecie się na spotkaniu organizowanym przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej Kościelisko.

Zapraszamy do Domu Ludowego w Kościelisku!

mat. prasowy