DSC 9360

W sobotni wieczór 18 września na Placu Niepodległości hucznie pożegnaliśmy bardzo udany sezon wakacyjny w Zakopanem. Wydarzenie otwarła wiceburmistrz Miasta Zakopane Agnieszka Nowak - Gąsienica oraz Dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia Marcin Kusy wraz z głównym redaktorem audycji Lata z Radiem Romanem Czejarkiem. Pani Agnieszka Nowak - Gąsienica podziękowała Polskiemu Radiu za wspólną organizację wydarzenia oraz zakopiańskim przedsiębiorcom za udane, bezpieczne wakacje oraz turystom za wybór Zakopanego na miejsce wypoczynku.

 

Miniony weekend obfitował w liczne wydarzenia, które Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Program Pierwszy Polskiego Radia przygotowali dla mieszkańców oraz turystów. Od piątku do soboty na antenie radiowej Jedynki można było usłyszeć liczne audycje Muzycznej Jedynki oraz Expressu Jedynki nadawanych na żywo prosto z Krupówek. Wśród zaproszonych gości była m.in. wiceburmistrz Miasta Zakopane Pani Agnieszka Nowak – Gąsienica, która zaprosiła do Zakopanego na nadchodzącą jesień także obfitującą w liczne wydarzenia kulturalne oraz sportowe.

DSC 9142

Na sobotnim koncercie wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Sylwia Grzeszczak oraz zespół LemON. Znane przez wszystkich utwory śpiewane przez artystów porwały publiczność do zabawy. Po występie Sylwii Grzeszczak reporterzy kultowej audycji „Lata z Radiem” przygotowali także kilkuminutowy reportaż „The best of Lato z Radiem”, który zabrał publiczność zebraną licznie na Placu Niepodległości, a także osoby oglądające wydarzenie online w podróż po odbytej trasie koncertowej, m.in. na Górę Żar gdzie występował zespół „Golec”, czy też na dach hotelu „Belvedere” w Zakopanem, gdzie wystąpiła „Cleo” na otwarcie trasy w czerwcu. Finałowy koncert w Zakopanem był jedynym wydarzeniem na trasie „Lata z Radiem” z udziałem publiczności.

DSC 9240

 

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Program Pierwszy Polskiego Radia

mat. prasowy